• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych w atelier Małgorzaty i Grzegorza Wołczańskich w Rymanowie

„Zdjęcia to wspomnienia, które dane jest nam trzymać w dłoniach.
A wspomnienia są jak zdjęcia, które trzymamy w sercu”.

W dniu 17 czerwca 2016 roku wybitni uczniowie gimnazjum – laureaci i finaliści tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – wzięli udział, tradycyjnie już, w sesji fotograficznej w atelier Małgorzaty i Grzegorza Wołczańskich w Rymanowie. W elitarnym gronie znaleźli się:

  • Katarzyna Hanus jako laureat Konkursu Matematycznego i finalista Konkursu Fizycznego,
  • Karol Jurasz jako laureat Konkursu Polonistycznego,
  • Dominika Kabiesz jako finalista Konkursu Polonistycznego,
  • Michał Macnar jako finalista Konkursu Chemicznego,
  • Łukasz Krupa jako finalistka Konkursu Języka Angielskiego.

Trzeba zaznaczyć, że laureaci i finaliści konkursów są bardzo zdolni, pracują szybko i sprawnie. Ze szczególną biegłością dostrzegają rozmaite problemy i zależności, myślą niestereotypowo i niekonwencjonalnie. Lubią rozwiązywać problemy, stawiać hipotezy, pytają, gdy nurtuje ich dane zagadnienie, mają naturę badacza. Krytycznie oceniają swój stan wiedzy i mają świadomość, jak wiele mogą się jeszcze nauczyć. Ta cecha jest szczególnie ważna w rozwoju ich karier. Swą nienaganną postawą przynoszą chlubę naszej szkole, rozsławiając jej imię. Są wzorem godnym do naśladowania dla swych kolegów i koleżanek, którzy powinni brać z nich przykład. Brawa!