• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Dzień Rodzica w klasie 1a

„Życzenia z baśni płynące”

Dnia 16 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią zorganizowali spotkanie integracyjne dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym zawarli życzenia wypływające ze znanych baśni Andersena i Braci Grimm. Młodzi aktorzy wcielali się w role znanych bohaterów baśniowych: krasnoludki, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, królewny i wróżki. Postaci te pojawiały się na tle pięknej, baśniowej dekoracji wykonanej przez Panią Klaudynę Trygar –Kubusiak. Po programie artystycznym dzieci wręczyły rodzicom cukierkowe koszyczki, a wychowawczyni zaprosiła na słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w miłej i ciepłej atmosferze.