• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Prelekcja na temat świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży

„Ignorantia iuris nocet”.
„Nieznajomość prawa szkodzi”.

W dniu 21 czerwca 2016 roku z inicjatywy Pana dyrektora Piotra Ciska do szkoły zawitali: Pan Janusz Janas ze Straży Miejskiej w Rymanowie, Pani Danuta Curzydło z Działu Pomocy Środowiskowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymanowie i Pan Jerzy Barczentewicz z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości prawnej wśród uczniów naszej szkoły. Jego uczestnikami byli wychowankowie klas czwartych i piątych. Pan Jerzy Barczentewicz w swym wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na fakt, że zachowania negatywne, polegające na wyrządzaniu krzywdy (psychiczne nękanie i fizyczna przemoc) drugiemu człowiekowi podlegają przepisom prawa i stosownej karze. Apelował, by nie publikować w sieci, zwłaszcza na portalach społecznościach, treści, które obrażają kogoś. Nadmienił, by zawsze reagować na wszelkie przejawy zła. Przestrzegał przed niszczeniem czyjegoś mienia i kradzieżą.

W dalszej części spotkania został poruszony problem bezpiecznych wakacji. Pan Janusz Janas przypomniał szereg ważnych zasad m.in. zaapelował, by korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk, w górach poruszać się zawsze szlakiem i nie zbaczać z niego, w lesie uważać na kleszcze i nie zjadać owoców i grzybów, których nie znamy.
Spotkanie podsumowała Pani Danuta Curzydło, która powiedziała, że każdy rodzaj przemocy jest karalny, a skrzywdzone dziecko zawsze może szukać wsparcia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Pogadanka okazała się bardzo pouczająca i – miejmy nadzieję – zapobiegnie negatywnym zachowaniom uczniów.