• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Pożegnanie klas trzecich Gimnazjum

„Czego trzeba żałować,
Gdy przyjdzie stąd odejść?
Wszystkiego. Wszystkiego.”

To myśl przewodnia pożegnania klas III Gimnazjum z naszą szkołą. 22 czerwca 2016 r. w murach ZSP w Posadzie Górnej odbyło się niecodzienne spotkanie, w którym uczestniczyli Absolwenci Gimnazjum, ich Rodzice, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Obsługi. Zebranych piosenką przywitała Emilia Chmiel – „Nie do wiary jak szybko płynie czas, wczoraj mali dziś dorosły świat…” Piosenka „Ostatni raz z moja klasą” wprowadziła nastrój refleksji i nostalgii.
Prowadzący spotkanie Katarzyna Hanus i Michał Macnar podkreślali, że każdy z absolwentów zostawi tutaj cząstkę siebie. Poważne recytacje i humorystyczne spostrzeżenia uczniów uzupełniały całość programu. Wyrażając wdzięczność za trud, cierpliwość i poświęcenie, uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły.

Z serca płynące podziękowania dla rodziców wyśpiewały Anita Ziajka i Aleksandra Krukar, wystąpił także szkolny rockman Kacper Wojtoń w piosence „Mniej niż zero”. Absolwenci podkreślali powagę chwili i wyrażali nadzieję, że uda się im dojść do upragnionego celu. „Idź własną drogą bo w tym cały sens istnienia żeby umieć żyć…” wzruszająco śpiewała Anita Ziajka. Prowadzący wskazywali, że z każdym dniem trzeba będzie wchodzić w świat ludzi dorosłych, a kolorową krainę dziecięcych marzeń przesłoni szara mgła codzienności. „Dokąd mnie gna, dokąd ja idę, co mi ten świat w nagrodę da?...” pytała w wierszu Karolina Niemczyk. Receptę na dobre życie dawała w piosence „Człowieczy los” Lidia Kasperkowicz twierdząc „…uśmiechaj się do każdej chwili uśmiechaj…” Na koniec wychowawczynie Pani Anna Bałuka i Pani Edyta Krukar przekazały wychowankom kilka cennych rad na dalsza drogę życia i edukacji.
Kolejno głos zabrał Dyrektor Piotr Cisek podsumowując osiągnięcia absolwentów w konkursach przedmiotowych, artystycznych, w zawodach sportowych oraz egzaminach gimnazjalnych. Gratulował rodzicom wyjątkowych pociech, a uczniom uzyskanych rezultatów. W imieniu rodziców wyrazy szacunku i uznania dla kadry pedagogicznej złożyła Pani Małgorzata Śliwka podkreślając jak duże szczęście miały ich dzieci uczęszczając właśnie do tej szkoły.
W końcu przyszedł czas na wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom, których dzieci uzyskały najlepsze wyniki w nauce. Wyrazy podziękowania odebrali też ci rodzice, którzy uczestniczyli w życiu szkoły, służyli radą i pomocą. Niejednemu w oku zakręciła się łza podczas projekcji filmików klasowych. Uczniowie mogli prześledzić jak z małych nieporadnych dzieci przeobrazili się w pięknych, wartościowych młodych ludzi, gotowych przyjąć wyzwanie świata ludzi dorosłych. Wspólna zabawa do muzyki proponowanej przez Mateusza Grabonia dopełniła całość wieczoru.

Drodzy Absolwenci życzymy Wam udanych, wspaniałych wakacji oraz powodzenia w nowej szkolnej rzeczywistości.

Anna Bałuka i Edyta Krukar