• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki rywalizacji szkół podstawowych w zawodach sportowych

„Citius, altius, fortius”.
„Szybciej, wyżej, mocniej”.

W dniu 23 czerwca 2016 roku na stronie Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego opublikowano raport podsumowujący zmagania zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2015/2016. Wysoką lokatę zajęli młodzi sportowcy z naszej placówki, którzy, gromadząc 299p., uplasowali się na wysokiej 18. pozycji w skali całego województwa. Ten wynik we współzawodnictwie sportowym dał naszej szkole 2. miejsce w powiecie krośnieńskim. Gratulujemy sukcesu naszym młodym sportowcom, trenowanym przez Panów: Grzegorza Argasińskiego, Józefa Krzysztyńskiego i Artura Piotrowskiego oraz Panią Urszulę Koźmę. W sumie sklasyfikowano 683 placówki.