• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gala Chorwacka w Krakowie z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji

W dniu 28 czerwca 2016 roku laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji: Paulina Berdel, Dominika Kabiesz, Łukasz Krupa, Julia Krzysztyńska oraz Miłosz Sołtysik (wszyscy z klasy IIb) pod opieką nauczycieli: Pani Agnieszki Szul i Pana Waldemara Kilara wzięli udział w zorganizowanej z niezwykłym rozmachem Gali Chorwackiej w Krakowie, będącej zwieńczeniem VI Dni Chorwacji uświetniających 25. rocznicę odzyskania niepodległości przez naród chorwacki. Głównym organizatorem wydarzenia był konsul honorowy Republiki Chorwacji Pan Paweł Włodarczyk. Jego zaproszenie przyjęli m.in. ambasador Chorwacji w Polsce Pani Andrea Bekić, posłowie z chorwacko-polskiej grupy parlamentarnej chorwackiego Saboru z przewodniczącym Damirem Tomićem na czele, wiceburmistrz Splitu Goran Kovačević, przedstawiciele środowisk akademickich z rektorami wyższych uczelni Krakowa, duszpasterskich z biskupem Tadeuszem Pieronkiem, oświatowych oraz władz miasta i województwa małopolskiego.

O godzinie 15:00 na Rynku Głównym w Krakowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Zaproszeni goście oraz młodzież szkolna – jako laureaci Konkursu Wiedzy o Chorwacji z województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego – wypuścili niebieskie, białe i czerwone balony. Kolor narodowych barw Chorwacji i Polski miał symbolizować przyjaźń obu narodów, które umiłowały sobie wolność. Liczba 25 balonowych wiązek odnosiła się do 25. rocznicy ogłoszenia niepodległości Chorwacji. Podniosły nastrój ceremonii podkreśliło odegranie na trąbce przez hejnalistę z Wieży Mariackiej w Krakowie hymnu chorwackiego „Lijepa naša domovino” („Pięknaś ty, nasza ojczyzno”) i polskiego „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dalsza część uroczystości odbyła się w historycznych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Po powitaniu wielu zacnych gości i okazjonalnych przemówieniach nadszedł czas na wręczenie nagród w Konkursie Wiedzy o Chorwacji. Jak podkreślono, był to największy niepaństwowy konkurs zorganizowany w Polsce. Zwycięskie pięcioosobowe reprezentacje z trzech województw podczas tygodniowego pobytu zwiedzały urokliwe zakątki nad Adriatykiem. Tego wieczoru dodatkowo uczestnicy otrzymali piękne akwarele przedstawiające Dubrownik, perłę południowej Dalmacji. Zwieńczeniem części oficjalnej było uhonorowanie pamiątkowym medalem Panią ambasador Andreę Bekić i Pana konsula Pawła Włodarczyka przez Krakowskie Bractwo Kurkowe.
Gwoździem programu był wspaniały, energetyczny koncert Gorana Karana – chorwackiego piosenkarza, uczestnika 45. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wraz z zespołem Vagabundo dał prawdziwy popis umiejętności estradowych. Wysłuchaliśmy jego największych przebojów takich jak: „Ružo moja bila”, „Ovo nije kraj”, „Splitska serenada”. Uczestnicy koncertu byli pod ogromnym wrażeniem talentu muzyków.
Dla uczniów z naszej szkoły wyjazd do Krakowa, obfitujący w wiele wrażeń i przeżyć, był wyjątkowym wydarzeniem. Okazał się ucztą dla ducha. Doceniono ich nie tylko wkład pracy włożony w przygotowania do konkursu, ale także gimnazjaliści mieli możliwość przeżycia fantastycznych chwil, obcując z muzyką wysokich lotów. Niemałym przeżyciem było spotkanie w kuluarach z Podkarpackim Kuratorem Oświaty – Panią Małgorzatą Rauch, która pogratulowała dzieciom wspaniałego wyniku, dzięki któremu rozsławili Podkarpacie.