• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Lekcja przyrody w terenie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Rzeszowskiego

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”.

Benjamin Franklin

Kierując się tym mottem, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny, wraz z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Rzeszowskiego, zdobywali wiedzę na warsztatach przyrodniczych. Dnia 10 czerwca 2019 roku grupa młodzieży zbierała okazy roślin i owadów na okolicznych łąkach. Po zbadaniu owady zostały wypuszczone na wolność, a okazy roślin wykorzystano do dalszych badań. W zorganizowanym polowym laboratorium młodzież obserwowała pod mikroskopami rośliny, a następnie wykonywała z nich zielniki. Pracownicy naukowi podawali nazwy polskie i łacińskie roślin oraz ich zastosowanie w ziołolecznictwie. Po zakończonych zajęciach uczniowie zabrali ze sobą własnoręcznie wykonane prace.