• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka klasy I gimnazjum

W dniu 22 września br. uczniowie klasy pierwszej gimnazjum pod opieką Pani Edyty Krukar i Pani Iwony Kuci udali się na pieszą wycieczkę Doliną Czarnego Potoku w Rymanowie Zdroju. Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu przyrody. W kręgu starych lip, gdzie stała kiedyś cerkiew, uczniowie usłyszeli o historii miejscowości Wołtuszowa.
U wylotu Doliny Czarnego Potoku znajdował się mały folwark, w którym część swojego życia spędziła hrabina Anna z Działyńskich Potocka, patronka naszej szkoły. Obecnie na polanie, przy której stały zabudowania folwarku, mieści się „Leśna Klasa Dydaktyczna”.
Rajd miał na celu integrację grupy oraz poznanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy.