• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trwa konkurs redakcyjny: Główką i kredkami Ziemi pomagamy!

Z okazji premiery serii edukacyjnych książek dla dzieci (5+), ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej pt. Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami! wydanej nakładem poznańskiego Wydawnictwa Biobooks, portal ZielonaLekcja.pl serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 4-6 lat z całej Polski do konkursu plastycznego.

 Zadanie konkursowe

Narysuj kredkami (świecowymi lub ołówkowymi) plakat – poradę na jeden z tematów:
• Jak oszczędzać energię?
• Jak mniej śmiecić?
• Jak oszczędzać wodę?
• Jak dbać o powietrze?

Na Twoją pracę czekamy do 6 grudnia 2010 r.

Nagrody

Do wygrania jest 16 książek o tematyce ekologicznej z serii pt. "Dbamy o naszą planetę".
Zdobywca I miejsca otrzymuje: komplet 4 książeczek
Zdobywca II miejsca otrzymuje 3 książeczki
Zdobywca III miejsca otrzymuje 2 książeczki
Dodatkowo może zostać przyznanych 7 wyróżnień. Wyróżnione dzieci otrzymają po jednej książeczce.

Szczegóły w regulaminie