• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 15 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 92 rocznicy odzyskania Niepodległości. Ten dzień jest wyjątkowy dla wszystkich Polaków. Dzień 11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Powstała II Rzeczpospolita. 
Corocznie, dzień 11 listopada przypomina każdemu z nas o trudnej i krwawej historii naszej Ojczyzny. O honorze, cierpieniu, walce i wolności. Wolności, która dla naszych przodków była najwyższą wartością. Tego dnia oddajemy hołd tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla Odrodzonej Polski.