• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Młodzi literaci wyróżnieni!

W dniu 1 kwietnia w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie podsumowano Ogólnopolski Konkurs Literacki „O harnasiu Janosiku, podhalańskim rozbójniku” adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Zgodnie z założeniami i tematyką konkursu stworzone przez uczestników utwory literackie były kontynuacją historii Janosika, jej alternatywnym zakończeniem, opowiadającym o tym, jak potoczyłyby się dalsze losy zbójnika, gdyby nie został stracony.

W kategorii szkół podstawowych Karolina Rajnik z klasy 5b za legendę „O Janosikowej historii zbójeckiej ciąg dalszy” otrzymała wyróżnienie, a jej kolega z klasy Michał Zeliaś za wierszowaną opowieść „Rapsod o harnasiu Janosiku” także został wyróżniony.

W kategorii gimnazjów wyróżnienie przyznano Zuzannie Śliwce z klasy Ia za utwór „Jak to naprawdę z Janosikiem było i co dokładnie się tam zdarzyło…”.

Prace oceniało jury w składzie:

  • Jakub Niklasiński – polonista,
  • Małgorzata Chodzińska – pedagog,
  • Maria Weyssenhoff – Siudmak – pedagog.

Wszyscy uhonorowani uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.