• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Magdalena Kluska wśród najlepszych felietonistów w kraju!

W dniu 4 kwietnia na stronie http://www.felieton.lo12.wroc.pl/news.php ogłoszono listę finalistów IV Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton, organizowanego przez XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Wśród 16 nominowanych gimnazjalistów z całej Polski znalazła się Magdalena Kluska z naszej szkoły!

Przedstawiamy listę najlepszych z najlepszych:

- J. Pietrzak, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pułtusku,
- M. Rybak, Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu,
- M. Wiśniewska, Publiczne Gimnazjum w Ziębicach,
- R. Kaleta, Prywatne Gimnazjum Językowe „Parnas” we Wrocławiu,
- M. Skowrońska, Gimnazjum nr 19 w Lublinie
- Z. A. Balicka, Gimnazjum nr 1 w Słubicach,
- K. Tomczak, Gimnazjum nr 1 w Polkowicach,
- P. Kegel, Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu,
- G. Młynarski, Katolickie Gimnazjum w Radomiu,
- K. Sędkowska, Gimnazjum nr 2 w Oleśniczu,
- Zaleska, Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu,
- M. Kluska, ZSP Gimnazjum w Posadzie Górnej,
- I. Kowalska, ZSPiG w Porajowie,
- Truszko, Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu,
- K. Pabiniak, Gimnazjum w Żurawinie,
- M. Gnyp, Gimnazjum w Brodach.

Regulamin konkursowy zakładał napisanie pracy na temat jednej z czterech myśli Tadeusza Konwickiego:

1. Dzisiaj sukces łatwo przychodzi i jeszcze łatwiej odchodzi.
2. Polak, jak widzi balkon, to chce skakać.
3. Ostatnia wojna zdruzgotała niechcąco i przypadkowo wielki pałac kultury europejskiej moralności, estetyki i obyczajowości. W rolls-royceach, mercedesach i moskwiczach ludzkość wjechała z powrotem do mrocznych pieczar i lodowatych jaskiń.
4. Mijają świty, dnie, wieczory. Wokół trzęsawiska banałów. (...) Życie zwolnione, życie odcedzone.

W dniu 27 kwietnia podczas finałowej gali poznamy nazwiska laureatów. Trzymamy kciuki za Magdalenę Kluskę! Uczennica pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.