• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Festiwal Nauki w Targowiskach

W dniu 13 maja uczestniczyliśmy w festiwalu Nauki, zorganizowanym w Społecznym Gimnazjum w Targowiskach. Motywem przewodnim spotkania były dokonania naukowe dwukrotnej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. Na uroczystość złożyły się m.in. pantomima obrazująca życie polskiej uczonej, ciekawe doświadczenia fizyczne z dziedzin, którym szczególnie interesowała się Maria Skłodowska-Curie, wykład Pana Hieronima Lalka o historii skraplania gazów. Punktem kulminacyjnym święta było podsumowanie konkursów: fizyko-chemicznego oraz literackiego. Wzięli w nich udział nasi uczniowie, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy.

W Powiatowym Konkursie Fizyko-Chemicznym 1. miejsce zajął Michał Zagórski z klasy IIIb, natomiast 2. lokatę wywalczył Maciej Głowacki z klasy IIIa. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Beata Kilar. Laureaci otrzymali wysokiej klasy sprzęt elektroniczny.

Natomiast w Powiatowym Konkursie Literackim „Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie” w kategorii szkół podstawowych 1. miejsce przyznano Karolinie Rajnik z klasy 5b, a 3. miejsce – Aleksandrze Śliwce z klasy 5b. W gronie gimnazjalistów 1. miejscem uhonorowano Antoninę Ruchalską z klasy IIIa, a 2. lokata przypadła w udziale Magdalenie Klusce z klasy IIIa. Wszystkie uczennice pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.

Festiwal Nauki zaszczycili swą obecnością m.in.

  • Antoni Wydro – zastępca Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie,
  • Andrzej Guzik – wicestarosta powiatu krośnieńskiego,
  • Stanisława Gawlik – zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe.