• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Żyj zdrowo i kolorowo

W dniu 24 marca w sali artKina w Krośnie zorganizowano I Powiatowy Piknik Artystyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”. Prezentacje szkół ponadgimnazjalnych: LO w Jedliczu, ZS w Jedliczu, ZS w Iwoniczu i ZSG-H w Iwoniczu – Zdroju, doradztwo zawodowe specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych Nr 1 w Krośnie i Miejscu Piastowym, pokaz ratownictwa medycznego, sztuk walki, występy zespołów muzycznych i tanecznych – to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach imprezy.

W pikniku uczestniczyła młodzież naszej szkoły pod opieką Pana Grzegorza Argasińskiego. Uczniowie mogli nie tylko miło spędzić wolny czas, ale przede wszystkim skorzystać z porad pracowników poradni, którzy przeprowadzili badania pod kątem predyspozycji zawodowych. Spotkanie 150 gimnazjalistów z powiatu krośnieńskiego uatrakcyjniły występy artystyczne. Nie zabrakło również ważnych i wartościowych prelekcji, do których zaliczyć należy wykład Anity Pelczar z krośnieńskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na temat „Odświeżamy nasze miasta” oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego Bartłomieja Wojewódkę. Zwieńczeniem pikniku był koncert krakowskiego zespołu „Bluesmobile Band”.