• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Basen

"Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody".
Andrzej Czesław KlimuszkoDzięki wsparciu finansowemu naszej gminy młodzież z naszej szkoły szósty rok korzysta z wyjazdów na basen.

Podstawowym celem wyjazdów na basen jest nauka pływania, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, systematyczności i pracowitości. Walka z otyłością, profilaktyka skrzywień kręgosłupa, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyrównanie szans dzieci i młodzieży ze wsi do standardów zdrowotnych dzieci z miasta oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia (bez papierosów i alkoholu).Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (każdy poniedziałek), na krytym basenie w Brzozowie.

Biorą w nich udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Koszt wyjazdu to 5 zł. Środki na dowóz dzieci pochodzą z budżetu gminy.

Uczniowie poza nauką i doskonaleniem pływania korzystają również w wielu atrakcji: zjeżdżalnia, jakuzzi. Starsi mogą korzystać z sauny.


Opiekę nad dziećmi sprawuje 2 instruktorów i 1 opiekun. Zajęcia prowadzone będą do końca listopada.