• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Schronisko

 SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

w Posadzie Górnej

ul. 3 Maja 164
38-481 Posada Górna

tel. 664374396, 134356414
fax. 134356414

 http://www.zspposada.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.?subject=">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Oferta schroniska skierowana jest do organizatorów rajdów, wycieczek, obozów wędrownych oraz osób indywidualnych.

Schronisko położone w dolinie rzeki Tabor płynącej przez malowniczą miejscowość o nazwie Posada Górna. Czynne sezonowo - w wakacje. Do dyspozycji gości przekazujemy 45 miejsc noclegowych w pokojach  wieloosobowych. Pokoje wyposażone są w jednoosobowe łóżka polowe z materacem i poduszką, krzesła, stojący wieszak, lustro i umywalkę. Zapewniamy dostęp do natrysków, świetnie wyposażonej kuchni (lodówka, mikrofala, kuchenka elektryczna, czajnik bezprzewodowy), świetlicy z TV, hali sportowej, salki gimnastycznej ze stołem do ping-ponga, boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw oraz sieci Internet. W pobliżu znajdują się dwa sklepy spożywcze (100 m).


Cennik

L.p.

Wyszczególnienie

Miejsce w pokoju
5 – 8 osobowym

Miejsce w pokoju wieloosobowym

1.

Młodzież szkolna i akademicka, nauczyciele (także emerytowani), opiekunowie zorganizowanych grup młodzieży szkolnej, akademickiej

16,00

*13,00

14,00

*12,00

2.

Pozostali obywatele polscy

17,00

*14,00

16,00

13,00

3.

Obcokrajowcy posiadający legitymację lub kartę gościnną IYHF

- juniorzy

- seniorzy

  

18,00

20,00

 

14,00

17,00


*
Ceny uwzględniające zniżkę PTSM -20%

 • Członkowie PTSM legitymujący się ważna legitymacja PTSM korzystają z 20% zniżki.
 • Posiadacze Złotej Odznaki PTSM lub odznaki w stopniu złotym „Zasłużony Działacz Turystyki” maja prawo do 50 % zniżki od stawki podstawowej.
 • Opłata za nocleg przygotowany na doraźnym posłaniu zastępczym (łóżko polowe, materac) lub na polu biwakowym przy schronisku wynosi 50% stawki podstawowej miejsca w pokoju wieloosobowym.
 • Opłata za korzystanie ze schroniska w ciągu dnia od godziny 10.00 do 17.00 (bez prawa wstępu do pomieszczeń noclegowych) wynosi 3,00 – 5,00 od osoby.
 • Osoba korzystająca z kompletu pościeli Schroniska pokrywa jednorazowo koszt prania w wysokości 5,00 zł.
 • Ceny za noclegi za okres dłuższy niż 3 dni (z wyłączeniem obozów wędrownych po trasach nietypowych) mogą być zwiększone lub zmniejszone przez kierownika schroniska do 30%.

 

Zapraszamy do obejrzenia kilku panoram przedstawiających uroki naszej bliższej i dalszej okolicy:

Posada Górna
Rymanów
Głębokie
Sieniawa I
Sieniawa II
zachód słońca nad Cergową
widok z Kalwarii Rymanowskiej I
widok z Kalwarii Rymanowskiej II

 

zumi

W dniach 25 - 27 listopada 2011r. w Puławach odbyło się Podsumowanie 51. Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: schroniska całoroczne i sezonowe. Zarząd Główny PTSM z pośród wszystkich schronisk działających w kraju wyróżnił: 49 schronisk całorocznych i 5 sezonowych. Schronisko w Posadzie Górnej uzyskało wyróżnienie w stopniu złotym. Serdecznie gratulujemy!