• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarze ręczni z Posady Górnej najlepsi w rejonie!

W dniu 17 lutego 2020 roku w Wiśniowej odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięły udział 3 najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach powiatowych: SP nr 7 Krosno, SP Wiśniowa, SP Posada Górna. Nasi uczniowie pod przewodnictwem trenera Artura Piotrowskiego wygrali 2 mecze i awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Skład drużyny: Mazurkiewicz Karol, Argasiński Błażej, Cetnarski Miłosz, Farbaniec Mateusz, Gacek Klaudiusz, Hanus Szymon, Kumka Jakub, Penar Mateusz, Rajs Tomasz, Rajs Ireneusz, Różowicz Radosław, Szepieniec Rafał.
Gratulujemy!

Piłkarki Ręczne Handball Posada Górna 5. Zespołem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Zarzeczu!

Do 8 grudnia 2019 roku drużyna UKS „Handball” Posada Górna brała udział w 25. Turnieju Mikołajkowym w Zarzeczu. W turnieju wzięły udział juniorki młodsze i młodziczki. Drużyna zagrała w tym turnieju bez kilku zawodniczek z podstawowego składu (Judyta Bolanowska kadra zgrupowanie w Płocku, Tosia, Nikolina 2 liga, Ula SMS Płock). Podopieczne trenera Grzegorza Argasińskiego spisały się znakomicie w turnieju zajmując ostatecznie 5. miejsce!
Wygrywając z kadrą Podkarpacia, Juventą Michalowce (mistrz Słowacji), HANDBALL Club Bardejow, Uks Koliber Zarzecze i ulegając tylko kadrze Małopolski i Dwójce Lublin Jest to dobry prognostyk przed zaczynającą się ligą.

Czytaj więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt

W dniu 25 listopada 2019 roku w Czaszynie odbył się Półfinał Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Nasze dziewczyny wygrały dwa pojedynki w grupie ze szkołami z Poraża i Sanoka i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów, gdzie po wyrównanym meczu wygrały ze szkołą z Gwoźnicy Górnej. W półfinale nasze zawodniczki uległy faworyzowanej szkole z Łukowego i ostatecznie uplasowały się na 4. miejscu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Laura Węglowska i Emilia Węglowska. Gratulujemy!

Zawodniczki UKS Handball Posada Górna wyprowadzają reprezentację Polski

W Zakopanem w dniach 25-27 października 2019 roku odbył się międzynarodowy turniej juniorek młodszych (ur. w 2004 r. i młodsze) z udziałem reprezentacji Polski, Białorusi i Niemiec. Był to oficjalny debiut kadry prowadzonej przez Małgorzatę Buksakowską. Dziewczęta z OSPR Posada Górna dostąpiły zaszczytu wyprowadzania zawodniczek reprezentacji Polski, Niemiec i Białorusi podczas ceremonii przedmeczowej. Wśród reprezentantek Polski znajdowała się Urszula Rogula wychowanka i zawodniczka Handball Posada Górna i ubiegłoroczna uczennica OSPR Posada Górna a obecnie SMS Płock. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego z Posady Górnej sięgały wzeszłym roku czterokrotne po tytuły mistrzyń województwa podkarpackiego w igrzyskach szkolnych i rozgrywkach ZPRP. (szkoła podstawowa, gimnazjum, młodziczka i juniorka młodsza).

Czytaj więcej...

Urszula Rogula zawodniczka UKS Handball Posada Górna powołana do kadry Polski juniorki młodszej!

Wychowanka trenera Grzegorza Argasińskiego Ula Rogula została powołana do kadry Polski juniorki młodszej. Dla naszego klubu, szkoły to wydarzenie bez precedensu, pierwszy raz w historii mamy reprezentantkę kraju. Ciężka praca Uli na treningach, wyrzeczenia, wspaniałe wyniki dały efekt w postaci powołania.
Dotychczasowe osiągnięcia Uli:
- Mistrzostwo Województwa w trójboju lekkoatletycznym 2015,
- Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej szkół podstawowych 2016,
- 5. miejsce Mistrzostwa Polski szkół podstawowych,
- Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych 2019,
- Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej  młodziczka sezon 2018/2019,
- Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej juniorka młodsza sezon 2018/2019,

Czytaj więcej...

Srebrny medal w turnieju piłkarskim o „Puchar Tymbarku”

Dnia 22 października 2019 roku w Rymanowie, odbył się gminny etap turnieju piłkarskiego o „Puchar Tymbarku”. W zawodach wystartowało 6 drużyn: z Rymanowa, Wróblika Szlacheckiego, Milczy, Sieniawy i Posady Górnej. Nasi chłopcy po dwóch wygranych pojedynkach w grupie z Sieniawą i Wróblikiem Szlacheckim zameldowali się w półfinale gdzie po rzutach karny pokonali drużynę z Milczy. W finale piłkarze z Posady Górnej nieznacznie ulegli rówieśnikom z Rymanowa 4:2. Drużyna z Posady Górnej wystąpiła w składzie: Samuel Szczęsny, Miłosz Cetnarski, Szymon Niemczyk, Dawid Wołczański, Antoni Kaczor, Klaudiusz Gacek, Michał Kopecki, Jakub Rajnik, Miłosz Penar, Szymon Wilk. Opiekunem na zawodach był Pan Józef Krzysztyński. Gratulujemy!

Pan Grzegorz Argasiński wśród najlepszych trenerów województwa podkarpackiego!

Dnia 30 września 2019 roku w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.
Patronat nad klasyfikacją generalną szkół objęła Podkarpacka Kurator Oświaty - Pani Małgorzata Rauch. Patronat honorowy nad całym cyklem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej objął również Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl.
W minionym roku szkolnym zorganizowano zawody w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada. Odbyły się one we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach województwa podkarpackiego. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców. Bardzo dobre wyniki szkół i klubów we współzawodnictwie nie byłyby możliwe gdyby nie pełna zaangażowania i poświęcenia praca nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, dyrekcji szkół oraz działaczy sportu szkolnego.

Czytaj więcej...