• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

13. mistrzostwo województwa w historii! Złote medale sezonu 2019/2020 Juniorek Młodszych UKS HANDBALL Posada Górna!

Dla takiej drużyny i takich chwil warto żyć! Tych chwil przeżytych Razem nikt nam nie zabierze! Nie ma takich pieniędzy żeby to kupić! Byliśmy Razem na dobre i na złe. Zawsze Razem! Jesteście Wspaniałe! Zawsze Razem! Dziękuję Wam za Wszystko!

Trener - Grzegorz Argasiński

Po raz 13. w historii klubu i szkoły szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły mistrzostwo województwa i złote medale w rozgrywkach podkarpackiej ligi juniorki młodszej. Dziewczęta w ostatnim meczu pokonały wysoko zespół SPR JKS Jarosław 34:17.
Niestety epidemia przerwała sezon, nie pozwoliła na rozegranie rozgrywek centralnych mistrzostw Polski. 7 lat treningów to niezapomniane chwile, które przeżyliśmy wspólnie. Zaowocowały wieloma sukcesami, medalami, wyjazdami na turnieje, zawody, obozy.

Czytaj więcej...

Drużyna młodziczek UKS HANDBALL Posada Górna mistrzyniami województwa podkarpackiego 2020!

Zakończony sezon 2019/2020 wojewódzkiej ligi piłkarek ręcznych w kategorii młodziczka zakończył się zdobyciem tytułu mistrza województwa podkarpackiego przez drużynę UKS HANDBALL Posada Górna prowadzoną przez trenera Grzegorza Argasińskiego!
Złote medalistki w ostatnich meczach pewnie pokonały swoje rywalki.
UKS HANDBALL Posada Górna - UKS GRYF Radomyśl Wielki 19:7,
UKS HANDBALL Posada Górna - TS MKS SAN Jarosław 14:7!
To już 12. tytuł mistrzowski w historii Handballu Posada Górna i drugi z rzędu w tej kategorii! Większość dziewcząt to reprezentantki kadry województwa podkarpackiego!
Skład drużyny: Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel, Jadwiga Władyka, Julia Przybylska, Laura Węglowska, Paulina Ziemiańska, Wiktoria Dworzańska, Weronika Leś. Trener: Grzegorz Argasiński. Brawo dla drużyny i trenera!

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Dnia 1 marca 2020 roku do Rymanowa-Zdroju przybyła spora grupa zawodniczek i zawodników w różnym wieku, aby wziąć udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wśród nich znalazła się ponad 20 osobowa drużyna uczniów z naszej szkoły. Zmagania odbywały się na dwóch dystansach: 2 km i 5 km, w których wystartowało łącznie 145 osób.
Przed startem biegu honorowego Burmistrz Gminy Rymanów - Pan Wojciech Farbaniec przywitał wszystkich zgromadzonych zawodników oraz życzył im udanej sportowej rywalizacji i szczęśliwego dotarcia do mety.
Punktualnie o godzinie 12.00 wystartowali zawodnicy na dystansie 2 km. Trasa poprowadzona była przez park w Rymanowie-Zdroju. Następnie do rywalizacji przystąpili zawodnicy na dystansie 5 km. Trasa prowadziła drogą w kierunku Wołtuszowej, gdzie po wykonaniu nawrotki, zawodnicy zmierzali do mety. Na trasie panowały różnorodne warunki: błoto, śnieg i lód.

Czytaj więcej...

Sukces sportowy Samuela Szczęsnego

Samuel Szczęsny, uczeń klasy 5b, zajął 2. miejsce w biegu poświęconym pamięci żołnierzy wyklętych „Tropem Wilczym”. Bieg zorganizowano w bieszczadzkiej miejscowości Polana. Samuel wystartował w kategorii uczniów szkół podstawowych na dystansie 1963 metrów. Wygrał Filip Majewski z Myślenic. Gratulujemy.

Szczypiornistki szkoły podstawowej 7 rok z rzędu mistrzyniami rejonu! W 12 najlepszych zespołów województwa Podkarpackiego!

Dnia 27 lutego w Sieniawie odbyły się rejonowe zawody piłki ręcznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Do rywalizacji stawiły się trzy najlepsze zespoły z powiatów: SP nr 14 Krosno, SP nr 2 Strzyżów oraz SP Posada Górna. Nasze szczypiornistki dzięki świetnej grze odniosły pewne zwycięstwo w turnieju. Tym samym znalazły się wśród najlepszych 12 zespołów województwa podkarpackiego i otrzymały awans do półfinały mistrzostw województwa.
Wyniki naszych meczów: Posada Górna - Krosno 24:3, Krosno - Strzyżów 9:4, Posada Górna - Strzyżów 34:6.
Skład drużyny: Bolanowska Judyta, Potasiewicz Kornelia, Kolanko Diana, Rygiel Aleksandra, Władyka Jadwiga, Przybylska Julia, Węglowska Laura, Ziemiańska Paulina, Leś Weronika. Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Piłkarze ręczni z Posady Górnej najlepsi w rejonie!

W dniu 17 lutego 2020 roku w Wiśniowej odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięły udział 3 najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach powiatowych: SP nr 7 Krosno, SP Wiśniowa, SP Posada Górna. Nasi uczniowie pod przewodnictwem trenera Artura Piotrowskiego wygrali 2 mecze i awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Skład drużyny: Mazurkiewicz Karol, Argasiński Błażej, Cetnarski Miłosz, Farbaniec Mateusz, Gacek Klaudiusz, Hanus Szymon, Kumka Jakub, Penar Mateusz, Rajs Tomasz, Rajs Ireneusz, Różowicz Radosław, Szepieniec Rafał.
Gratulujemy!

Piłkarki Ręczne Handball Posada Górna 5. Zespołem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Zarzeczu!

Do 8 grudnia 2019 roku drużyna UKS „Handball” Posada Górna brała udział w 25. Turnieju Mikołajkowym w Zarzeczu. W turnieju wzięły udział juniorki młodsze i młodziczki. Drużyna zagrała w tym turnieju bez kilku zawodniczek z podstawowego składu (Judyta Bolanowska kadra zgrupowanie w Płocku, Tosia, Nikolina 2 liga, Ula SMS Płock). Podopieczne trenera Grzegorza Argasińskiego spisały się znakomicie w turnieju zajmując ostatecznie 5. miejsce!
Wygrywając z kadrą Podkarpacia, Juventą Michalowce (mistrz Słowacji), HANDBALL Club Bardejow, Uks Koliber Zarzecze i ulegając tylko kadrze Małopolski i Dwójce Lublin Jest to dobry prognostyk przed zaczynającą się ligą.

Czytaj więcej...