• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Dnia 1 marca 2020 roku do Rymanowa-Zdroju przybyła spora grupa zawodniczek i zawodników w różnym wieku, aby wziąć udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wśród nich znalazła się ponad 20 osobowa drużyna uczniów z naszej szkoły. Zmagania odbywały się na dwóch dystansach: 2 km i 5 km, w których wystartowało łącznie 145 osób.
Przed startem biegu honorowego Burmistrz Gminy Rymanów - Pan Wojciech Farbaniec przywitał wszystkich zgromadzonych zawodników oraz życzył im udanej sportowej rywalizacji i szczęśliwego dotarcia do mety.
Punktualnie o godzinie 12.00 wystartowali zawodnicy na dystansie 2 km. Trasa poprowadzona była przez park w Rymanowie-Zdroju. Następnie do rywalizacji przystąpili zawodnicy na dystansie 5 km. Trasa prowadziła drogą w kierunku Wołtuszowej, gdzie po wykonaniu nawrotki, zawodnicy zmierzali do mety. Na trasie panowały różnorodne warunki: błoto, śnieg i lód.

Czytaj więcej...

Sukces sportowy Samuela Szczęsnego

Samuel Szczęsny, uczeń klasy 5b, zajął 2. miejsce w biegu poświęconym pamięci żołnierzy wyklętych „Tropem Wilczym”. Bieg zorganizowano w bieszczadzkiej miejscowości Polana. Samuel wystartował w kategorii uczniów szkół podstawowych na dystansie 1963 metrów. Wygrał Filip Majewski z Myślenic. Gratulujemy.

Szczypiornistki szkoły podstawowej 7 rok z rzędu mistrzyniami rejonu! W 12 najlepszych zespołów województwa Podkarpackiego!

Dnia 27 lutego w Sieniawie odbyły się rejonowe zawody piłki ręcznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Do rywalizacji stawiły się trzy najlepsze zespoły z powiatów: SP nr 14 Krosno, SP nr 2 Strzyżów oraz SP Posada Górna. Nasze szczypiornistki dzięki świetnej grze odniosły pewne zwycięstwo w turnieju. Tym samym znalazły się wśród najlepszych 12 zespołów województwa podkarpackiego i otrzymały awans do półfinały mistrzostw województwa.
Wyniki naszych meczów: Posada Górna - Krosno 24:3, Krosno - Strzyżów 9:4, Posada Górna - Strzyżów 34:6.
Skład drużyny: Bolanowska Judyta, Potasiewicz Kornelia, Kolanko Diana, Rygiel Aleksandra, Władyka Jadwiga, Przybylska Julia, Węglowska Laura, Ziemiańska Paulina, Leś Weronika. Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Piłkarze ręczni z Posady Górnej najlepsi w rejonie!

W dniu 17 lutego 2020 roku w Wiśniowej odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięły udział 3 najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach powiatowych: SP nr 7 Krosno, SP Wiśniowa, SP Posada Górna. Nasi uczniowie pod przewodnictwem trenera Artura Piotrowskiego wygrali 2 mecze i awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Skład drużyny: Mazurkiewicz Karol, Argasiński Błażej, Cetnarski Miłosz, Farbaniec Mateusz, Gacek Klaudiusz, Hanus Szymon, Kumka Jakub, Penar Mateusz, Rajs Tomasz, Rajs Ireneusz, Różowicz Radosław, Szepieniec Rafał.
Gratulujemy!

Piłkarki Ręczne Handball Posada Górna 5. Zespołem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Zarzeczu!

Do 8 grudnia 2019 roku drużyna UKS „Handball” Posada Górna brała udział w 25. Turnieju Mikołajkowym w Zarzeczu. W turnieju wzięły udział juniorki młodsze i młodziczki. Drużyna zagrała w tym turnieju bez kilku zawodniczek z podstawowego składu (Judyta Bolanowska kadra zgrupowanie w Płocku, Tosia, Nikolina 2 liga, Ula SMS Płock). Podopieczne trenera Grzegorza Argasińskiego spisały się znakomicie w turnieju zajmując ostatecznie 5. miejsce!
Wygrywając z kadrą Podkarpacia, Juventą Michalowce (mistrz Słowacji), HANDBALL Club Bardejow, Uks Koliber Zarzecze i ulegając tylko kadrze Małopolski i Dwójce Lublin Jest to dobry prognostyk przed zaczynającą się ligą.

Czytaj więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt

W dniu 25 listopada 2019 roku w Czaszynie odbył się Półfinał Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Nasze dziewczyny wygrały dwa pojedynki w grupie ze szkołami z Poraża i Sanoka i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów, gdzie po wyrównanym meczu wygrały ze szkołą z Gwoźnicy Górnej. W półfinale nasze zawodniczki uległy faworyzowanej szkole z Łukowego i ostatecznie uplasowały się na 4. miejscu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Laura Węglowska i Emilia Węglowska. Gratulujemy!

Zawodniczki UKS Handball Posada Górna wyprowadzają reprezentację Polski

W Zakopanem w dniach 25-27 października 2019 roku odbył się międzynarodowy turniej juniorek młodszych (ur. w 2004 r. i młodsze) z udziałem reprezentacji Polski, Białorusi i Niemiec. Był to oficjalny debiut kadry prowadzonej przez Małgorzatę Buksakowską. Dziewczęta z OSPR Posada Górna dostąpiły zaszczytu wyprowadzania zawodniczek reprezentacji Polski, Niemiec i Białorusi podczas ceremonii przedmeczowej. Wśród reprezentantek Polski znajdowała się Urszula Rogula wychowanka i zawodniczka Handball Posada Górna i ubiegłoroczna uczennica OSPR Posada Górna a obecnie SMS Płock. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego z Posady Górnej sięgały wzeszłym roku czterokrotne po tytuły mistrzyń województwa podkarpackiego w igrzyskach szkolnych i rozgrywkach ZPRP. (szkoła podstawowa, gimnazjum, młodziczka i juniorka młodsza).

Czytaj więcej...