• Nasza szkoła

Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

• Wyjątkowe wycieczki

Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

• Chór Kantata

Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

• Odkrywamy talenty

W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

• Sukcesy sportowe

Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

• Wysoki poziom nauczania

Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasy sportowe 4b i IIB na basenie w Lesku

Dnia 3 listopada 2017 roku uczniowie klas sportowych 4b i IIB wraz z wychowawcami Panem Arturem Piotrowskim i Panem Grzegorzem Argasińskim wybrali się na basen do Leska.
Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i doskonalenie sprawności motorycznej. Po przypomnieniu zasad korzystania z basenu i ogólnych zasad bezpieczeństwa uczniowie z wielką radością wskoczyli do wody. Nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy pływalni oraz opiekunowie. Podczas 2 godzinnego pobytu uczniowie mogli do woli korzystać z udogodnień pływalni: zjeżdżalni, jacuzzi, prądów wodnych, gejzerów wodnych, biczów szkockich, rwącej rzeki. Zajęcia w wodzie były źródłem radości i dobrej zabawy dla całej grupy oraz jej integracji.
Głodni i nieco zmęczeni wodnymi szaleństwami zjedliśmy pyszny obiad w MC Donaldzie. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks i regenerację. Mamy już plany na kolejne wyjazdy.

Aktualna godzina

Listopad 2019

Kartka z kalendarza

18 Listopada 2019
Imieniny obchodzą:
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do końca roku zostało 44 dni.

Trener Grzegorz Argasiński w małej Posadzie Górnej zrobił wielki handball (VIDEO)

Szkolny gabinet stomatologiczny w Posadzie Górnej (VIDEO)

Wystawa pamiątek patriotycznych w szkole (VIDEO)

Gwiazdy szczypiorniaka odwiedziły Posadę Górną (VIDEO)