• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasza zerówka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak


W naszej szkole do "zerówki" zapisywane są dzieci 5- i 6-letnie, ale przyjmujemy też dzieci młodsze, 4-letnie.
W najmłodszej grupie wiekowej wiele uwagi poświęca się na zgodne współżycie w zespole i kulturalne zachowywanie się. Dzieci zdobywają wiedzę z różnych dziedzin, m.in. bezpieczeństwa na drodze, zjawisk związanych z porami roku, poznają inne kultury, życie roślin i zwierząt itp.

Uczniowie z "zerówki" biorą udział w wielu konkursach organizowanych przez placówki z terenu naszego województwa, jak i konkursach organizowanych przez naszą szkołę.


Zajęcia prowadzone są różnymi metodami, aktywizującymi myślenie dzieci, które korzystają z ciekawych gier dydaktycznych, pomocy, uczą się nowych technik plastycznych.

Oprócz swojej sali dzieci mają do dyspozycji salę zabaw, wyposażoną m.in. w basen wypełniony piłeczkami. Stosując się do znanej sentencji „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dzieci korzystają ze świeżego powietrza, spacerują lub bawią się na placu zabaw obok szkoły.Co roku organizowanych jest wiele wycieczek bliższych i dalszych, m.in. do hodowli kóz, dzików, koni, do parku, izby regionalnej, do straży pożarnej, biblioteki, ośrodka zdrowia itp. W miesiącu maju wyjeżdżamy na całodniową wycieczkę w okolice Krosna lub Sanoka. Nie jeździmy w dalsze zakątki, ponieważ dzieci nie wiedzą, jakie uroki kryją najbliższe miejscowości i chcemy je z nimi zapoznać (Muzeum Lamp Naftowych w Krośnie, Skansen w Sanoku itp.). Szkoła organizuje także wyjścia lub wyjazdy do kina, na spektakle teatralne czy rewię na lodzie. Naszą maksymą jest powszechnie znane twierdzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.


Wiele radości daje dzieciom organizacja i udział w imprezach okolicznościowych, tj. Dzień Seniora, Dzień Rodzica, zakończenie roku szkolnego. Każda uroczystość jest fotografowana, a uchwycone talenty dzieci można obejrzeć na naszej szkolnej tronie internetowej.

Ponadto istnieje także możliwość skorzystania ze świetlicy szkolnej, która funkcjonuje w godz. 6:30-15:30, a w stołówce szkolnej można zjeść smaczne, domowe obiady.Gdy boli „paluszek lub główka”, dzieci udają się do higienistki szkolnej, która zawsze nam pomoże. Nasi wychowankowie uczęszczający do zerówki przy szkole (w odróżnieniu do przedszkola) już od najmłodszych lat mają kontakt ze starszymi kolegami, nauczycielami, dzięki czemu bez większego stresu rozpoczynają naukę w klasie 1.