Pasowanie drugoklasistów na czytelnika„Kiedy byłem dzieckiem, naprawdę miałem wiele marzeń i myślę, że wiele z nich wynikało z faktu, że miałem okazję dużo czytać”.

Bill Gates

Dnia trzeciego października 2025 roku nasza szkolna biblioteka gościła bardzo miłych gości. Odwiedzili ją uczniowie z klasy drugiej. Ich wizyta miała bardzo dostojny i uroczysty charakter, a jej celem było pasowanie uczniów na czytelników. Zanim jednak to nastąpiło, uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece i dlaczego należy szanować książki. Wyjaśniali różne pojęcia związane z czytelnictwem, takie jak np. wypożyczalnia, czytelnia, księgarnia, czytelnik. Potem nadszedł moment przyrzeczenia – że będą godnymi czytelnikami szkolnej biblioteki, i moment pasowania.

Na koniec każdy uczeń, będąc już oficjalnie czytelnikiem, mógł wypożyczyć sobie książkę.
Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz zakładki do książek.