Ogłoszenie
Dyrektor ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się 20 stycznia br. (poniedziałek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym w głównym holu szkoły.
W muzeum i w kinie, czyli wychowanie ku wartościom
„Historii uczymy się po to, aby poznając przeszłość, zrozumieć teraźniejszość i umieć kształtować przyszłość”.
W dniu 14 stycznia 2025 roku uczniowie klasy piątej pod opieką Pani Iwony Kuci i Pana Waldemara Kilara wzięli udział w wycieczce do Krosna. Celem wyjazdu było poznanie kolejnej placówki muzealnej na mapie naszego miasta, a także obejrzenie drugiej części przygód Ady Niezgódki w filmie Macieja Kawulskiego „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”.
Najpierw, pod opieką przewodników: Pani Doroty Kiełtyki i Pana Lesława Wilka, zwiedziliśmy Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych, które eksponuje i udostępnia zbiory związane z podkarpackimi polami bitew i potyczek z okresu lat 1914-1945. Mieliśmy możliwość obejrzenia aż 2 tysięcy eksponatów, które podziwialiśmy w formie ekspozycji stałej w budynku muzeum, wystawie półplenerowej na terenie posesji oraz w graniczącym z nią schronie przeciwlotniczym z okresu II wojny światowej, przynależnym wówczas do rozległej infrastruktury krośnieńskiego lotniska.
Lena i Wiktoria z klasy trzeciej – laureatkami Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie”
W dniu 13 stycznia 2025 roku, w Zespole Szkół w Iwoniczu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród 25. Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, Zespół Szkół w Iwoniczu oraz gminne ośrodki kultury powiatu krośnieńskiego. W tym roku, w finale konkursu, wzięło udział ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych wyłonionych w eliminacjach gminnych.
W gronie 16. laureatów znalazły się uczennice klasy 3a naszej szkoły. Lena Karaś zdobyła 3. miejsce, a Wiktoria Niemczyk uzyskała wyróżnienie. Uczennice w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i bogate nagrody rzeczowe. Prace wykonały pod kierunkiem Pani Urszuli Koźmy.
Podsumowanie pierwszego etapu projektu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”
„Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędna do życia: jesteś samym życiem”.
Antoine de Saint-Exupéry
O tym, jak wielkie znaczenie ma woda w życiu, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Świeża woda jest niezbędna do przetrwania wszystkich organizmów żywych na Ziemi. Nasze ciała składają się w około 60% z wody i nie możemy przeżyć bez niej dłużej niż kilka dni. Aby podnieść jeszcze bardziej świadomość dzieci i młodzieży w tej materii, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przygotowało projekt edukacyjny „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, który koncentruje się na przekazywaniu uczniom wiedzy z zakresu zapobiegania skutkom suszy i powodzi, dbania o czystość i dobrostan wód oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w trakcie rekreacji nad wodą. W ramach programu uczestnicy podejmują różnorakie działania, promujące postawy proekologiczne.
Sukcesy naszych uczniów w konkursach plastycznych
Sztuka odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju młodych ludzi. Dzięki niej dzieci uczą się wyrażania swoich emocji, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne, a także zyskują okazję do pokazania swojego talentu szerszej publiczności. Uczniowie naszej szkoły nieustannie udowadniają, że ich kreatywność i zaangażowanie przynoszą wspaniałe rezultaty. Z dumą prezentujemy ich najnowsze osiągnięcia w konkursach plastycznych!
Alan Fornal-Ricardo zdobył wyróżnienie w konkursie na kartkę urodzinową dla szkoły w Króliku Polskim, która świętowała swój trzydziesty Jubileusz. Nasz utalentowany uczeń zdobył uznanie jury, a jego pomysłowość i staranność w wykonaniu pracy wyróżniły się spośród wielu zgłoszeń. Jesteśmy dumni, że jego projekt został zauważony.
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kiedy myślę Polska…” stał się miejscem wielkiego sukcesu dla naszych uczennic. Barbara Śliwka z klasy 7a zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce, a Zofia Ruchalska z klasy 6b uplasowała się na drugiej pozycji.
Strona 53 z 64
