Dzień MamyNajwiększym dziedzictwem, jakie możemy zostawić naszym dzieciom, są szczęśliwe wspomnienia”.

Og Mandin

Dzień Mamy to jedno z najpiękniejszych świąt w roku, to czas, w którym możemy okazać wdzięczność za miłość, troskę i obecność, jaką każda mama obdarza swoje dziecko. Z okazji tego wyjątkowego święta, 28 maja 2026 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się niezwykłe spotkanie przygotowane przez nauczycieli i uczniów klas 1-3. W tym roku postanowiliśmy uczcić Dzień Mamy w sposób szczególny, ofiarując w prezencie to, co najcenniejsze - wspólnie spędzony czas.
Podczas warsztatów rękodzielniczych mamy wraz z dziećmi tworzyły makramowe drzewo rodzinne, symbol więzi, miłości i przynależności. W sali panowała ciepła, radosna atmosfera. Każda praca była wyjątkowa - tak jak wyjątkowa jest każda rodzina.

Sandomierska przygoda czwartoklasistówChoć poranek 28 maja 2026 roku przywitał nas chłodem i wczesną porą, o godzinie 6:30 wszyscy meldujemy się pod szkołą. Czwartoklasiści, mimo zaspanych oczu, pełni energii i ciekawości, szybko zajmują miejsca w autobusie. Ruszamy w kierunku Sandomierza – miasta pełnego tajemnic, legend i... filmowych zagadek.
Około godziny 10:00 przekraczamy granice Sandomierza i od razu ruszamy w wir historii.
Naszym pierwszym wyzwaniem jest Zbrojownia Rycerska, gdzie historia dosłownie ożywa na naszych oczach. Słuchamy opowieści o dzielnej Chorągwi Sandomierskiej, ale największą frajdą okazuje się podróż w czasie. Przymierzamy ciężkie hełmy, chwytamy za miecze i przebieramy się w piękne, dworskie stroje z epoki. Chwila grozy dopada nas w sali tortur, gdzie z bliska oglądamy dawne, mroczne narzędzia katowskie.
Kolejnym punktem programu jest potężna, licząca około 650 lat Brama Opatowska. To jedyna taka pamiątka po dawnych murach obronnych. Aby zdobyć jej szczyt, musimy pokonać aż 130 stromych schodów. Trud się opłaca – z tarasu widokowego podziwiamy zapierającą dech w piersiach panoramę miasta i leniwie płynącą w dole Wisłę.

Spotkanie z autorką literatury dziecięcejDzień 27 maja 2026 roku w naszej szkole upłynął pod znakiem niezwykłych przygód, literackiej magii i dziecięcego uśmiechu. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć wyjątkową autorkę literatury dziecięcej – Panią Sabinę Pelc! W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1–3.
Nasza sala gimnastyczna na kilka godzin zamieniła się w prawdziwą, baśniową krainę. W przepięknej, kwiecistej scenerii, pośród tajemniczych maskotek i bohaterów książek, pisarka wprowadziła nas w świat swoich dwóch najnowszych dzieł: „Bajeczek jak złote niteczki” oraz „Baśniowych ścieżek”.
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszych najmłodszych uczniów! Dzieci słuchały autorki z zapartym tchem i w pełnym skupieniu. Każda czytana przez Panią Sabinę opowieść budziła niesamowite emocje – od radosnego śmiechu po chwile głębokiego zaciekawienia. Las rąk podczas pytań do autorki pokazał, że miłość do książek w klasach 1–3 ma się doskonale! Dziękujemy!

Wycieczka edukacyjna do Krosna„Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”.

Józef Piłsudski

W dniu 25 maja 2026 roku uczniowie klas 6a, 6b oraz 7a pod opieką nauczycieli: Pani Anny Bałuki, Pani Bernadety Michnowicz i Pana Waldemara Kilara uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Krosna. Był to dzień pełen refleksji nad historią, literaturą, patriotyzmem i znaczeniem narodowej tożsamości. Program wyjazdu obejmował dwa ważne wydarzenia kulturalne – spektakl „Syzyfowe prace” wystawiony przez Wrocławski Teatr IN-ART w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza oraz projekcję filmu „Skarbek” w Kinie Helios.
Pierwszym punktem wycieczki był spektakl oparty na powieści „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego.

Wycieczka klas pierwszych i drugiejDnia 22 maja 2026 roku klasy 1a, 1b oraz 2a wybrały się na wycieczkę klasową do Kompleksu Turystycznego w Brzezówce. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu, integracja oraz poznanie ciekawych atrakcji znajdujących się na terenie kompleksu. Od samego rana wszystkim dopisywały dobre humory i każdy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie wycieczki.
Największą atrakcją okazało się zwiedzanie parku dinozaurów. Uczniowie mogli zobaczyć ogromne modele prehistorycznych zwierząt oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia dinozaurów. Spacer po parku wzbudził duże zainteresowanie i dostarczył wszystkim wielu emocji.
Po zwiedzaniu dzieci korzystały z licznych atrakcji przygotowanych na terenie kompleksu. Dużą popularnością cieszyły się dmuchańce, na których uczniowie mogli aktywnie spędzać czas i świetnie się bawić. Nie zabrakło również karuzel, placów zabaw oraz innych atrakcji rekreacyjnych, które sprawiły uczestnikom wiele radości.

„Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Eleanor Roosevelt

W dniu 22 maja 2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Wiktoria Dereniowska, uczennica klasy 8a, odebrała z rąk Pana Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, prestiżową nagrodę: jednorazowe stypendium Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”. Uroczysta gala odbyła się podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, połączonych z finałem konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2026. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowcy z całego regionu, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodziny laureatów oraz zaproszeni goście.