Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaKto powiedział, że matematyka musi być poważna jak klasówka? Nasi uczniowie udowodnili, że nie. W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia szkolne korytarze zamieniły się w kolorowe centrum matematycznej zabawy. Uczniowie mierzyli się z zagadkami, kolorowankami, rymowankami i rebusami, a ich wyobraźnia przestrzenna dostała porządną rozgrzewkę podczas budowania brył z origami. Było twórczo, głośno i… zaskakująco słodko!
Bo jak tu świętować bez smakołyków? Piątoklasiści zadbali o to idealnie - przygotowali przepyszne ciasta, muffinki i różne łakocie, oczywiście z matematycznym motywem. Okazało się, że nawet babeczki potrafią „mnożyć” uśmiechy!
Po korytarzach krążyły też egzaminacyjne patrole, które z pełną powagą (i lekkim uśmiechem) sprawdzały, czy wszyscy — uczniowie i nauczyciele — pamiętają, ile to 7×8. Na szczęście nikt nie musiał iść na „poprawkę”.

Bezpieczeństwo na drodzeW piątek, 21 listopada 2025 roku, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach poświęconych zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania omówiono zagrożenia wynikające z bycia niewidocznym uczestnikiem ruchu drogowego oraz przypomniano, jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych. Uczniowie utrwalili również znajomość znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Praktyczne ćwiczenia i zadania przygotowane na zajęciach pozwoliły im w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą wiedzę. Dodatkową atrakcją był quiz dotyczący bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblask, aby zwiększyć swoją widoczność i bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

„Beskidzkimi śladami Jana Pawła II”W dniu 20 listopada 2025 roku poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego „Beskidzkimi śladami Jana Pawła II”. Organizatorem, którego było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pastwiska. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach zadania „Ślady Jana Pawła II na Podkarpaciu”, dofinansowanego z Budżetu Województwa Podkarpackiego. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat związków Jana Pawła II z naszym regionem wśród uczniów szkół podstawowych, a także kształtowanie świadomości narodowej oraz szacunku wobec historii.
Miło nam poinformować, że Adam Dereniowski z klasy 3b otrzymał wyróżnienie, co stanowi wyraz uznania dla jego zaangażowania oraz twórczego podejścia do tematu. Praca wykonana przez Adasia była wyjątkowo piękna, dopracowana i wyróżniała się wysokim poziomem estetycznym oraz twórczym podejściem do tematu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Różnorodność Kultur Świata„Świat jest księgą, a ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”.

Święty Augustyn

Dnia 20 listopada 2025 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej celebrowano Międzynarodowy Dzień Tolerancji, święto ustanowione trzydzieści lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem wydarzenia było okazanie szacunku dla bogactwa tradycji różnych narodów świata, a hasło przewodnie tegorocznych obchodów w naszej szkole brzmiało: „Różnorodność kultur świata”. Uczniowie klas 4-8 przygotowali informacje o krajach, które wcześniej wylosowali. Na barwnych stoiskach młodzież zaprezentowała wiele interesujących informacji: można było zobaczyć znane osoby, kolorowe flagi, mapy, pluszowe zwierzęta – uznawane za symbole państw. Nie mogło zabraknąć quizów, zagadek i pytań z całego świata, za których wykonanie uczniowie otrzymali drobny upominek.

Podkarpacki Konkurs „Literatura i Dzieci”Dnia 19 listopada 2025 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się rejonowy etap Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci” pod hasłem „Ludowe nuty, ludowe strofy”. Celem wydarzenia było popularyzowanie twórczości literackiej inspirowanej kulturą ludową oraz rozwijanie zainteresowań recytatorskich i muzycznych wśród dzieci. Uczestnicy prezentowali jeden utwór wybranego autora w kategoriach: recytacja i piosenka. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas trzecich. W kategorii śpiew wystąpiły uczennice klasy 3b: Aleksandra Skubel, Milena Szwarc i Anna Puchalik, w kategorii recytacja uczennice klasy 3a: Maria Czado i Kamila Siręga. Dziewczynki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny oraz duże zaangażowanie. Udział w konkursie był dla nich okazją do rozwijania talentów, pokonywania tremy oraz możliwość zaprezentowania utworów o tematyce ludowej, które pozwoliły im poznać piękno tradycji, melodii oraz języka regionalnego. Całe wydarzenie przebiegło w przyjaznej, radosnej atmosferze, pełnej kolorowych strojów, muzyki i pozytywnych emocji. Uczennice pracowały pod kierunkiem Pani Moniki Rygiel i Pani Klaudyny Trygar-Kubusiak.

Dnia 17 listopada 2025 roku opublikowano listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W gronie uczestników etapu rejonowego znalazły się uczennice Amelia Penar z klasy 8a, podopieczna Pani Agnieszki Kwolek-Śliwki oraz Maja Smoleń z klasy 8b, podopieczna Pani Alicji Szymanowskiej.
Etap rejonowy konkursu odbędzie się dnia 9 stycznia 2026r.
Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki!