Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 2b stworzyli wyjątkową wystawę „Twarze Kobiet – Nitki Życia”, w której zaprezentowali portrety wykonane techniką kolażu z włóczki. Każda praca to niepowtarzalna interpretacja kobiecej twarzy, utkanej z barwnych nici, symbolizujących różne ścieżki życia, emocje i historie. Dzięki wykorzystaniu włóczki uczniowie nadali swoim dziełom nie tylko kolor i kształt, ale także fakturę i głębię. Każdy portret ukazuje inne oblicze kobiecości – od siły i determinacji po czułość i delikatność. Włókna splatają się niczym losy kobiet, tworząc wyjątkowe dzieła pełne emocji i znaczeń.
Wystawa to hołd dla kobiet – tych znanych z historii, nauki, sztuki, jak i tych, które codziennie swoją pracą, miłością i pasją zmieniają świat wokół nas – to hołd dla swoich Mam.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawczyni Pani Moniki Rygiel.
Zapraszamy do podziwiania niezwykłych twarzy kobiet w interpretacji uczniów klasy 2b!
Natalia Cimaj, uczennica klasy 3a naszej szkoły, została laureatką XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”, który odbył się 21 listopada ub. roku. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 14 lutego 2025 roku. W matematycznej rozgrywce uczestniczyło 41562 uczniów z 1107 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Natalia znalazła się w zaszczytnym gronie 222 laureatów. Trzecioklasistka otrzymała dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku (72,22% poprawnych odpowiedzi). Uczennica na co dzień pracuje pod kierunkiem nauczycielki Pani Urszuli Koźmy.
Gratulujemy Natalii! Jesteśmy dumni z jej sukcesów.
Głównym celem konkursu jest inspirowanie uczniów do podejmowania intelektualnych wyzwań oraz odkrywanie i promowanie ich uzdolnień i talentów matematycznych.
„Dobrze widzi się tylko sercem”.
Antoine De Saint-Exupéry
Dnia 14 lutego 2025 roku ósmoklasistki: Emilia, Nikola i dwie Maje, wcieliły się w rolę doręczycielek „szkolnej poczty walentynkowej” w klasach 4-8. Wśród najmłodszych członków szkolnej społeczności tę funkcję pełnili uczniowie z klasy 2b.
Dziewczęta i chłopcy za pośrednictwem krótkich liścików, barwnych wycinanek, rysunków z wierszykami czy też słodkich przekąsek mogli wyrazić swą sympatię dla osób bliskich ich sercu. Dzięki temu ten zimowy dzień był ciepły i radosny. Dziękujemy Pani Monice Rygiel za aranżację kącika zakochanych, w którym można było wykonać pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii.
Samorząd Uczniowski
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”.
William Szekspir
W dniu 14 lutego 2025 roku uczniowie klasy piątej pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara wystawili na szkolnej scenie bajkę Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel”. Zabawna historia o niefrasobliwym i bałamutnym wróblu, który – nie mając jedzenia i dachu nad głową – prosi pliszkę, jaskółkę, gila, sikorkę oraz kosa o pomoc lub podzielenie się jedzeniem – stała się materiałem literackim do adaptacji scenicznej. Uczniowie w ramach projektu wcielili się w role i ujawnili swe niemałe talenty jako reżyserzy widowiska, aktorzy, tancerze, muzycy, operatorzy światła i dźwięku. Nie zabrakło też funkcji dla inspicjenta, suflera i garderobianej. Efekt ich prac przeszedł najśmielsze oczekiwania.
„Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata”.
Ludwig Wittgenstein
W dniu 14 lutego 2025 roku Pan dyrektor Piotr Cisek wręczył nagrody laureatom Szkolnego Dyktanda. Adresatami konkursu byli uczniowie klas siódmych, którzy zawalczyli o tytuł Mistrza Polskiej Ortografii. Wydarzenie to miało na celu promowanie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego na całym świecie 21 lutego br.
W tym miejscu wypada dodać, że święto zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury w celu upamiętnienia manifestacji w Dhace w Bangladeszu, podczas której doszło do masakry studentów, którzy domagali się, aby język bengalski został zarejestrowany jako język urzędowy.
„Nauka umacnia wrodzoną siłę”.
Horacy
Poznaliśmy wyniki XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik”, który został przeprowadzony w szkołach z całej Polski 11 grudnia ub. roku. Celem konkursu jest promowanie uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych. Skrupulatnie przygotowane testy uczą rozwijania samodzielności myślenia, kreatywności i samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. W konkursie wzięło udział ponad 7,3 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 117 laureatów. W powyższym gronie znaleźli się uczniowie z Posady Górnej.
Strona 44 z 57
