Wielki sukces Wiktorii„Bo najważniejsze jest to, aby umieć się dziwić”.

Julian Tuwim

W dniu 30 marca 2026 roku Wiktoria Dereniowska, uczennica klasy 8a, zdobyła tytuł laureatki pierwszej lokaty VII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych podczas centralnych zawodów finałowych w części ustnej, rozgrywanych w Konstancinie-Jeziornie. To osiągnięcie ma charakter absolutnie wyjątkowy. Jest to wydarzenie bez precedensu w dziejach naszej szkoły, ponieważ jeszcze nigdy w ponadstuletniej historii placówki żaden wychowanek nie osiągnął tak znakomitego wyniku. Podopieczna Pana Waldemara Kilara okazała się nie tylko najlepszą uczestniczką z Podkarpacia, ale także najlepszą w gronie 120 finalistów z całej Polski oraz ze szkół z polskim językiem nauczania funkcjonujących poza granicami kraju, w tym także z placówek działających przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, m.in. z Litwy, Belgii, Kanady.

„Krośnieńskie Pola Nadziei”„Życie jest krótkie, ale zawsze jest czas, by czynić dobro”.

Ralph Waldo Emerson

W Niedzielę Palmową, 29 marca 2026 roku, woluntariusze z naszej szkoły kwestowali przy kościele parafialnym w Rymanowie-Zdroju na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w XVII edycji „Krośnieńskich Pól Nadziei”. Jest to wyjątkowa akcja charytatywna, która każdego roku jednoczy ludzi wokół idei niesienia pomocy osobom ciężko chorym. Jej symbolem są żonkile – kwiaty nadziei, które przypominają o solidarności, empatii i wsparciu dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Ich barwa i kruchość przypominają o nadziei, odradzaniu się życia oraz o tym, że nawet w obliczu cierpienia można odnaleźć światło i dobro.
Młodzież chętnie uczestniczyła w akcji, dając wyraz swojej wrażliwości i odpowiedzialności za innych.

Laureatka i finalistka Konkursu z Języka AngielskiegoZ ogromną radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczennic w etapie wojewódzkim Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. To prestiżowe wydarzenie co roku przyciąga najlepszych młodych językowców z całego województwa podkarpackiego, a poziom rywalizacji jest niezwykle wysoki.
Największy sukces odniosła Maja Smoleń z klasy 8b, która zdobyła tytuł laureata, zajmując znakomite 4. miejsce w województwie. To ogromne osiągnięcie, świadczące o jej imponującej wiedzy, systematycznej pracy i wyjątkowych umiejętnościach językowych.
Równie wielkie brawa należą się Amelii Penar z klasy 8a, która uzyskała tytuł finalisty, potwierdzając wysoki poziom przygotowania i doskonałe opanowanie języka angielskiego.

„Piątka dla Kuby”Społeczność naszej szkoły po raz kolejny zjednoczyła siły, aby pomóc osobie potrzebującej wsparcia w walce z nowotworem złośliwym mózgu. Tym razem z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie, przeprowadzono zbiórkę pieniężną na leczenie i rehabilitację Jakuba Herbuta, dwunastoletniego chłopca z Beska. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się siódmoklasiści, którzy zgodnie z hasłem inicjatywy „Piątka dla Kuby”, przez pięć dni prowadzili zbiórkę na terenie szkoły oraz zorganizowali kiermasz charytatywny. Udało się zebrać 1930 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Wycieczka pierwszoklasistówW dniu 27 marca 2026 roku uczniowie klas pierwszych zamienili szkolne ławki na pełen przygód teren. To był dzień pełen emocji, który na długo zapadnie w pamięci naszych najmłodszych wychowanków!
Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki było Kino Helios, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Pan Ryba”. Kolorowy świat podwodnych bohaterów całkowicie zaangażował małych widzów. Historia o odwadze, przyjaźni i odkrywaniu nieznanego wywołała na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechów, a momentami nawet okrzyki radości. Wspólny seans był nie tylko świetną zabawą, ale też doskonałą okazją do nauki kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.
Po dawce kinowych emocji przyszedł czas na spotkanie z prawdziwymi bohaterami. Pierwszoklasiści odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. To nie była zwykła pogadanka – to była doskonała lekcja praktyczna w terenie!

„Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”„Zawsze można coś zmienić.
Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe”.

Paulo Coelho

W dniu 26 marca 2026 roku odbył się V Wojewódzki Konkurs – „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”, organizowany przez Zespół Szkół w Zręcinie. Naszą szkołę dumnie reprezentowali: z klasy 7b Alicja Wiśniowska i Weronika Misiura oraz z klasy 7a Kacper Kędra. Konkurs biograficzny wymagał szczegółowego poznania życia i działalności twórcy lampy naftowej. Podobnie jak wcześniejsze edycje, konkurs cieszył się wielką popularnością, w zmaganiach uczestniczyły 3 – osobowe reprezentacje z 30 szkół, z różnych powiatów województwa podkarpackiego.