• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozstrzygnięcie eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”

W dniu 24 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Głównym jego celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową oraz tradycją i życiem środowisk strażackich. Udział w konkursie umożliwił również rozwijanie uzdolnień plastycznych. Uczniowie z klas 0-3 bardzo licznie wzięli w nim udział. Pośród wielu prac znalazły się te, które zasłużyły na miano najlepszych. Najwyższe 1. miejsce zdobyła Emilia Klimkiewicz - uczennica klasy 2b, Anna Ziajka - z klasy 2b uzyskała 2. miejsce, natomiast 3. miejsce przyznano Jakubowi Sirędze z klasy 3a. Amelia Malinowska uczennica klasy 3a zdobyła natomiast 3. miejsce w powiecie. Jej praca będzie oceniana w wojewódzkich eliminacjach konkursu.

Nagrody zostały wręczone przez zastępcę Burmistrza Gminy Rymanów - Pana Grzegorza Wołczańskiego oraz prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druha Jana Kilara. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy oraz kubki, które będą przypominać im o ochronie przeciwpożarowej. Gratulujemy uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!