• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Bitwa o Polskę – Powstanie Warszawskie 1944 – żywa lekcja historii

W czwartkowy poranek, 9 maja 2024 roku, naszą społeczność szkolną odwiedziła grupa rekonstrukcyjna pasjonatów historii „Rekonstrukto” z Lublina; z okazji zbliżającej się 80. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Panowie Dawid i Bartosz przenieśli nas w czasie do początków XX wieku, kiedy odradzało się państwo polskie po wielu latach zaborów i niewoli.
Szczęśliwe lata, dynamicznego rozwoju II Rzeczypospolitej, przerwała w gwałtowny i brutalny sposób niemiecka agresja na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Przerażenie, wszechogarniający strach, niepewność jutra to z pewnością towarzyszyło ludziom w tamtych trudnych czasach.
Panowie w bardzo sugestywny sposób starali się przekazać te negatywne emocje i uświadomić widzom, że była to codzienność w latach tej strasznej wojny.

Czytaj więcej...

Sukces Mileny Szwarc w konkursie plastycznym

W dniu 7 maja 2024 na auli PANS w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu na Plakat „112 ratuje życie”. Konkurs został  zorganizowany z okazji jubileuszu 25-lecia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych oraz 105-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie, którego partnerem jest portal krosno112.pl. Na konkurs wpłynęło 150 prac z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. Komisja pracowała w następującym składzie: Pani dr Renata Dziubaszewska – dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki PANS w Krośnie, Pan Marcin Mikosz – redaktor naczelny portalu krosno112.pl, Pani Gabriela Lipka – Maciejowska- kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie.
Komisja po burzliwych i rzetelnych obradach przyznała zaszczytne 2. miejsce uczennicy naszej szkoły z klasy 1b – Milenie Szwarc. To już kolejny sukces plastyczny Milenki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczypiornistki ZSP Posada Górna złotymi medalistkami zawodów półfinałowych w Sieniawie!

Dnia 24 kwietnia 2024 roku w Sieniawie odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowały 4 mistrzowskie drużyny poszczególnych rejonów: SP Besko, SP Domaradz, ZSP Wiśniowa oraz ZSP Posada Górna. Nasze dziewczęta w meczu półfinałowym pewnie pokonały zespół SP Besko 20:2!
W meczu finałowym decydującym o awansie do najlepszej 4. województwa nie dały szans zespołowi SP Domaradz, pokonując go 14:2!
Tym samym awansowały do 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego 2024 roku! Znalazły się 11. rok z rzędu wśród 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego. To wynik bez precedensu, najlepszy wśród zespołów w grach zespołowych województwa w historii SZS szkół podstawowych!

Czytaj więcej...

Wyróżnienie Liliany Olszyńskiej w konkursie piosenki „Zaśpiewaj”

W dniu 23 kwietnia 2024 roku w Osiedlowym Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku odbyła się XVI edycja konkursu piosenki dla dzieci i młodzieży „Zaśpiewaj”. W zmaganiach wzięło udział 37. uczestników, wśród których swoje umiejętności wokalne zaprezentowała uczennica klasy 1a naszej szkoły - Liliana Olszyńska. Miło nam poinformować, że zdobyła ona wyróżnienie w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Olena Osmanova ze Studia Wokalno-Instrumentalnego Pana Krzysztofa Zajdla.

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”

Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym”.

Artur Schopenhauer

Uczniowie klasy czwartej realizowali zagadnienia zawarte w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, który został przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Podstawowym celem programu było poszerzenie u dzieci wiedzy o szkodliwości i skutkach palenia papierosów. Tematykę zrealizowano na sześciu spotkaniach wykorzystując zróżnicowane metody aktywizujące. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusjach, wymieniali się spostrzeżeniami, pomysłami i refleksjami. Podczas ostatnich zajęć dzieci wykonały plakaty będące antyreklamą palenia tytoniu i wymyślały hasła antynikotynowe.

Szkolny Konkurs Fotograficzno – Literacki „Złote myśli mistrza Jana wiecznie żywe”

„Patrz oczyma. Fotografuj sercem”.

W dniu 23 kwietnia 2024 roku poznaliśmy laureatów Szkolnego Konkursu Fotograficzno – Literackiego „Złote myśli mistrza Jana wiecznie żywe”. Zadaniem dla uczestników, uczniów klas 4-8, było wykonanie zdjęcia, które w założeniu miało stanowić ilustrację do wybranej sentencji Jana Kochanowskiego z Czarnolasu, twórcy nie tylko powszechnie znanych fraszek, trenów i pieśni, ale także aforyzmów. Jurorzy – Pan dyrektor Piotr Cisek i Pani Agnieszka Kwolek – Śliwka – ocenie poddali nie tylko aspekty formalne przesłanych fotografii, ale także kreatywność autorów.

Czytaj więcej...