• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Znamy wyniki Szkolnego Konkursu „Zostań mistrzem pięknego czytania”!

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

W dniu 29 września 2020 roku z inicjatywy Pani Jolanty Pietruszki został zorganizowany dla uczniów klas czwartych Szkolny Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Wydarzeniem tym uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony w 2001 roku na pamiątkę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W konkursowe szranki stanęła grupa 10 uczniów, których przygotowywał Pan Waldemar Kilar. Uczestnicy prezentowali na scenie ulubione książki, wśród których znalazły się utwory reprezentujące zarówno polską, jak i obcą klasykę. Nie zabrakło przejmujących opisów, zabawnych opowiastek czy intrygujących historii, które z niemałym talentem odczytywali młodzi lektorzy.

Czytaj więcej...

Wizyta kanoniczna

„W mocy Ducha Świętego”.

Dnia 20 września 2020 roku w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie Zdroju, miała miejsce wizytacja kanoniczna w trakcie której Ks. Bp. Stanisław Jamrozek udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 74 osobom. Była to również okazja aby spotkać się z grupami formacyjnymi, które działają w parafii.
Wielką radością dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej była Msza Święta oraz błogosławieństwo przyborów szkolnych. Na zakończenie tego spotkania ksiądz biskup Stanisław razem z dyrektorem szkoły oraz wychowawczynią rozdali dzieciom dodatkowe plecaki, w których każde dziecko otrzymało „wyprawkę szkolną” z pomocą materialną.

Ogłoszenie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszam Radę Rodziców oraz trójki klasowe na zebranie, które odbędzie się w szkole dnia 17 września br. (czwartek) o godz. 17.30 w sali nr 14. Proszę o 100% frekwencję.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Sabina Buczek

„Szczęśliwy Numerek”

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem informuje, że od dnia 10 września br. w naszej szkole funkcjonuje „Szczęśliwy Numerek”. Dziennik elektroniczny w każdym dniu zajęć lekcyjnych będzie losował jeden numer z listy uczniów. Uczniowie o wylosowanym numerze są zwolnieni w danym dniu z odpowiedzi ustnej na ocenę. Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Samorząd Uczniowski.

Funkcjonowanie szkoły od dnia 1 września 2020 roku

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W związku z trwającą epidemią koronawirusa, od dnia 1 września br. szkoła funkcjonować będzie na odmiennych niż dotychczas zasadach. Proszę zapoznać się z najważniejszymi wytycznymi, które zostały określone w poniższych dokumentach.

Regulamin funkcjonowania Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej w czasie epidemii COVID-19

Regulamin świetlicy szkolnej w czasie epidemii COVID-19

Dyrektor szkoły

Informacja dla rodziców

Gabinet Stomatologiczny dla dzieci i młodzieży do 18-go roku życia w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej będzie czynny od dnia 9 września br. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną konieczne będzie udzielenie nowych zgód na objęcie dzieci opieką stomatologiczną.
Każdorazowo przed zaplanowaną wizytą konieczne będzie dostarczenie wypełnionej ankiety wstępnej kwalifikacji.
Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00 pod nr tel. 511 991 296.