• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020. Przypominamy, że podręczniki i zeszyty ćwiczeń (z wyjątkiem religii) dla uczniów szkoły podstawowej zapewnia szkoła.

Wykaz podręczników dostępny jest TUTAJ.

„Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Rym@nów"

Burmistrz Gminy Rymanów zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu „E-MISJA – Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Rym@nów”. Projekt skierowany jest do Mieszkańców Gminy Rymanów w wieku 25-74 lata, którzy są zainteresowani poprawą kompetencji cyfrowych.
Szkolenia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów. Każdy uczestnik będzie pracował przy nowoczesnym sprzęcie komputerowym. Ponadto w ramach projektu wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, catering oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu. Więcej...

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

„Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób”.

Napoleon Hill

W dniu 19 czerwca 2019 roku zakończyły się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. Po mszy świętej w kościele w Rymanowie Zdroju społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice – została przywitana przez Pana dyrektora Piotra Ciska w gmachu szkoły. W uroczystości zakończenia nauki wzięli udział zaproszeni goście: Jan Tomkiewicz – radny Rady Miejskiej w Rymanowie, ksiądz Marek Zajdel – proboszcz parafii w Rymanowie Zdroju i Pani Anna Bulik – przedstawicielka Rady Rodziców.
W mowie okolicznościowej Pan dyrektor przywołał myśl cesarza Francuzów Napoleona Bonaparte, najwybitniejszego w dziejach świata przywódcy wojskowego: „Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu”.

Czytaj więcej...

Życzenia od Rady Rodziców

Drodzy Uczniowie i Rodzice, Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Pracownicy szkoły,

Dzisiaj 19 czerwca 2019 roku we wszystkich szkołach kończy się Rok Szkolny 2018/2019. Czy był to pierwszy, kolejny, czy ostatni rok edukacji – każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku.
Sukcesy i radości są zasługą zarówno Was, Drodzy Uczniowie, jak i Waszych Nauczycieli, którzy przekazują Wam swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata. Wkładają w to wiele wysiłku i trudu wychowawczego. Uczą wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu. Teraz wszyscy odczuwamy radość i satysfakcję z osiągnięć minionych dziesięciu miesięcy.
Dyrekcji i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za efektywną pracę. Uczniom zaś gratulujemy zdobytych wyników w nauce, a szczególne gratulacje kierujemy do tych, którym miniony rok szkolny przyniósł różnorakie sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Czytaj więcej...

Pożegnalne spotkanie w klasie 3a

W dniu 18 czerwca 2019 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się ostatnie spotkanie uczniów klasy 3a, ich rodziców oraz wychowawczyni Urszuli Koźmy. Uroczystość zorganizowana została z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia trzyletniego etapu edukacji. Pierwsza część programu artystycznego dedykowana była rodzicom. Zebrani z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wierszy – „O Tobie Mamo, o Tobie Tato” – układanych przez trzecioklasistów. Twórczość literacka dzieci wywołała podziw, radość i uśmiech na twarzach gości. Dopełnieniem stały się rytmiczne piosenki i wesołe scenki. Druga część rozbrzmiewała pod hasłem „Wspomnień czar”. Tańce, muzyka, śpiew, humor, świetna zabawa na długo pozostaną w pamięci wszystkich. Dzieci zachwycały talentami: aktorskimi, wokalnymi, tanecznymi i literackimi. Był też czas na podsumowanie osiągnięć uczniów, wspomnienia, podziękowania, wzruszenia, rozmowy przy kawie i ciastku.
Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za miłe pożegnanie, ciepłe słowa i wspólnie spędzone chwile.

wychowawczyni klasy Urszula Koźma

Uroczystość ukończenia szkoły

Dzień 17 czerwca 2019 roku z pewnością będzie długo wspominany przez tegorocznych absolwentów naszej szkoły, zarówno ósmoklasistów, jak i gimnazjalistów. Wtedy to bowiem, w słoneczne, poniedziałkowe popołudnie nadszedł dla nich czas uroczystego pożegnania się ze szkołą i nauczycielami. Cała uroczystość odbyła się w konwencji marynistycznej, a przyświecało jej hasło będące fragmentem wiersza K. I. Gałczyńskiego „Jutro popłyniemy daleko…”. Konferansjerzy z obydwu klas gimnazjalnych oraz z klasy ósmej w nieco zabawny sposób przybliżyli zaproszonym gościom - rodzicom i pracownikom szkoły - portrety swych klas, jako charakterystykę załóg trzech odrębnych okrętów. Przypomnieli również sytuacje , które zdarzały się podczas ich edukacyjnego rejsu. Przy dźwiękach szant przedstawili krótkie żartobliwe opisy typów nauczycieli naszej szkoły, z których wnikliwy obserwator mógł bez problemu wyłonić poszczególnych pedagogów. Kolejnym punktem programu była uroczysta gala rozdania nagród, cennych niczym Oskary, Viktory czy Złote Niedźwiedzie, „Kapitanów” w różnych kategoriach.

Czytaj więcej...