• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Życzenia od Rady Rodziców

Szanowna Dyrekcjo, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy szkoły.

„Każdy nauczyciel przez swoją codzienną pracę,
przyczynia się do osobistego rozwoju ucznia,
kształtowania jego osobowości, w oparciu o najlepsze
wzorce i postawy…”

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
ktoś, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
dobroć i dociekliwy umysł,
do wypracowania rzadkiej umiejętności
zachęcania innych do myślenia, marzenia,
poznawania, próbowania i działania.”

Czytaj więcej...

Zagrożenia związane z elektronicznymi papierosami

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego publikujemy informację na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.
Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

Zajęcia z profilaktyki w klasach pierwszych

„Koleżanko i kolego pamiętajcie słowa te:
Zdrowe zęby to podstawa, trzeba pielęgnować je!”

Na przełomie września i października uczniowie klas 1 wzięli udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących higieny jamy ustnej „Szkoła zdrowego uśmiechu”.
Głównym celem programu było przekazanie dzieciom informacji na temat: zasad dotyczących higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania się oraz doboru odpowiedniej pasty i szczoteczki.
Zęby mleczne zaczynają się kształtować jeszcze przed urodzeniem, a ich wyrzynanie rozpoczyna się między 6 a 7 miesiącem życia. Odgrywają one ważną rolę w żuciu pokarmów, prawidłowej wymowie, mają wpływ na wygląd człowieka, a także utrzymują miejsce dla zębów stałych. W wieku od 5 do 7 roku życia korzenie zębów mlecznych rozpuszczają się, a zęby ulegają rozchwianiu i wypadają ustępując miejsca zębom stałym. Dzieci w klasie pierwszej zaczynają tracić zęby mleczne i jest to naprawdę ostatni dzwonek aby zapobiec zaatakowaniu próchnicą zębów stałych .Co więcej, próchnica zębów mlecznych przenosi się na nowo wyrzynające się zęby stałe. Główną przyczyną powstawania ubytków są bakterie, jak również cukier i węglowodany.

Czytaj więcej...

Konkurs „Posada Górna – wieś w uzdrowiskowej gminie Rymanów”

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie folderu promocyjnego pt. „Posada Górna – wieś w uzdrowiskowej gminie Rymanów”. Prace konkursowe należy przekazać do Pani Agnieszki Kindlik lub Pani Edyty Krukar do dnia 11 października 2019r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystości otwarcia Izby Regionalnej w Domu Ludowym Posadzie Górnej. Szczegółowy regulamin konkursu znajdują się TUTAJ.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia”.

Lucy Maud Montgomery

Dnia 4 października 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na korytarzach pojawiły się patrole egzaminacyjne. Uczniowie wcieleni w rolę egzaminatorów przeprowadzili testy znajomości tabliczki mnożenia wśród kolegów, nauczycieli i pracowników obsługi. Miłośnicy technologii informacyjnych mogli sprawdzić swój stan tabliczkowej wiedzy na specjalnie na tę okazję przygotowanych stanowiskach z tabletami. Na korytarzach czekały liczne gry i łamigłówki matematyczne.
Uczniowie z klas piątych pokazali praktyczną stronę zastosowania tabliczki mnożenia. Wykorzystali ją podczas kiermaszu smakołyków przygotowanych przez nich samych i ich rodziców. Elementy związane z bohaterką dnia – tabliczką mnożenia można było znaleźć np. na przepysznym waflu orzechowym.

Czytaj więcej...

Akcja „Czytaj codziennie ze Słodziakami”

„Bez książek prawdziwe dzieciństwo nie istnieje”.

A. Lindgren

Już po raz drugi uczniowie klas 0 – 3 wezmą udział w akcji promującej czytelnictwo „Czytaj codziennie ze Słodziakami”. Pomysłodawcą akcji jest właściciel sieci sklepów Biedronka. Nasza szkoła, tak jak wszystkie w kraju, otrzymała pakiet promujący akcję zawierający kilka książek o przygodach Słodziaków, zestaw nowych maskotek, dzienniczki postępów czytania oraz specjalne naklejki ze Słodziakami.
Dnia 2 października 2019 roku na bajkową, leśną polanę na korytarzu szkolnym zawitali niezwykli goście: Sarenka Hania, Borsuk Bartek, Dzięcioł Dominik, Dzięciołek Dominiczek, Nietoperz Nikodem, Nietoperz Nikoś, Sówka Zosia, Lisek Lucuś, Zajączek Zuzia i Pszczółka Pola. Są to nie tylko ulubione maskotki dzieci, ale również bohaterowie nowej książki z serii „Gang Słodziaków” zatytułowanej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Nowi mieszkańcy bajkowego lasu przeżywają niesamowite przygody, o czym dzieci mogły się przekonać słuchając kilku fragmentów książki.

Czytaj więcej...