• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści - laureatami Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”

W dniu 8 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród 21 Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie” adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, pobudzanie aktywności twórczej oraz rozwijanie talentów plastycznych. Organizator przedsięwzięcia to: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Jedlicze i GOK w Jedliczu. Na konkurs wpłynęło 129 prac z powiatu krośnieńskiego wyłonionych w eliminacjach gminnych. Jury w składzie: Zofia Kędzierska - artysta plastyk, Magdalena Skiba - instruktor plastyki oraz Grażyna Ostrowska - promotor regionu, oczarowane bogactwem pomysłów, różnorodnością technik nagrodziło czworo dzieci z gminy Rymanów, w tym aż troje uczniów z klasy 1a naszej szkoły. W kategorii klas 1- 3, Jakub Pitrus zdobył 3. miejsce, a Oliwia Grysztar i Lena Penar otrzymały wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

W dniu 6 stycznia 2020 roku, w uroczystość Trzech Króli, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się bożonarodzeniowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Dla licznie zgromadzonej publiczności, wśród której znaleźli się: burmistrz gminy Rymanów - Wojciech Farbaniec, zastępca burmistrza - Grzegorz Wołczański, przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Pitrus, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna, najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wśród wyróżnionych mogliśmy podziwiać cztery uczennice naszej szkoły. Po niezwykłym koncercie nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów. Duże gratulacje dla najmłodszych z ZSP w Posadzie Górnej. 1. miejsce ex aequo zdobyły: Julia Deptuch i Maja Penar - uczennice klasy 3a, 2. miejsce - Anna Ziajka z klasy 3b, wyróżnienie przyznano Annie Rij - z klasy 1a. Wśród uczniów klas 4-6 wyróżnienie zdobył Gracjan Tworek - uczeń klasy 5b. W najstarszej grupie wiekowej dyplom za 2. miejsce odebrała Angelika Gacek z klasy 8a. Gratulujemy sukcesów.
Laureatów do konkursu przygotowywali: Urszula Koźma i Bogusław Malinowski.

Nagrody pierwszoklasistów w eliminacjach gminnych Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”

W dniu 6 stycznia 2020 roku, podczas świątecznej gali Koncertu Kolęd i Pastorałek, ogłoszono wyniki eliminacji gminnych Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”. Na wielkiej scenie, po odbiór nagród, stanęła grupa uczniów klasy 1a edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Wyróżnienia i nominacje do Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie” uzyskali: Oliwia Grysztar, Lena Penar i Jakub Pitrus.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk burmistrza Gminy Rymanów - Wojciecha Farbańca oraz przewodniczącego Rady Miejskiej - Andrzeja Pitrusa. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w powiecie. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy.

Krzysztof Kasperkowicz zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego!

„Człowiek własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może”.

Adam Mickiewicz

W dniu 3 stycznia 2020 roku poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wśród awansujących do III etapu znalazł się Krzysztof Kasperkowicz, uczeń klasy 8a naszej szkoły, który pracuje pod kierunkiem Pani Beaty Kilar. Następny etap konkursu odbędzie się 21 marca 2020r.
Gratulujemy awansu, trzymamy kciuki, życzymy wytężonej pracy i dalszych sukcesów.

Życzenia od Rady Rodziców

 

 

Droga Dyrekcjo, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkoły, Rodzice i Uczniowie
W oczekiwaniu na zbliżające się
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Żegnamy minione miesiące
I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Pragniemy przeżyć
Niepowtarzalne świąteczne chwile
W pokoju i wzajemnej bliskości.
Serdeczne życzenia:
Zdrowia, pogody ducha,
Spełnienia wszystkich marzeń,
Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów

życzy…
Prezydium Rady Rodziców w Posadzie Górnej