• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Życzenia od Rady Rodziców

Drodzy Uczniowie i Rodzice, Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Pracownicy szkoły,

Dzisiaj 19 czerwca 2019 roku we wszystkich szkołach kończy się Rok Szkolny 2018/2019. Czy był to pierwszy, kolejny, czy ostatni rok edukacji – każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku.
Sukcesy i radości są zasługą zarówno Was, Drodzy Uczniowie, jak i Waszych Nauczycieli, którzy przekazują Wam swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata. Wkładają w to wiele wysiłku i trudu wychowawczego. Uczą wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu. Teraz wszyscy odczuwamy radość i satysfakcję z osiągnięć minionych dziesięciu miesięcy.
Dyrekcji i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za efektywną pracę. Uczniom zaś gratulujemy zdobytych wyników w nauce, a szczególne gratulacje kierujemy do tych, którym miniony rok szkolny przyniósł różnorakie sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Czytaj więcej...

Uroczystość ukończenia szkoły

Dzień 17 czerwca 2019 roku z pewnością będzie długo wspominany przez tegorocznych absolwentów naszej szkoły, zarówno ósmoklasistów, jak i gimnazjalistów. Wtedy to bowiem, w słoneczne, poniedziałkowe popołudnie nadszedł dla nich czas uroczystego pożegnania się ze szkołą i nauczycielami. Cała uroczystość odbyła się w konwencji marynistycznej, a przyświecało jej hasło będące fragmentem wiersza K. I. Gałczyńskiego „Jutro popłyniemy daleko…”. Konferansjerzy z obydwu klas gimnazjalnych oraz z klasy ósmej w nieco zabawny sposób przybliżyli zaproszonym gościom - rodzicom i pracownikom szkoły - portrety swych klas, jako charakterystykę załóg trzech odrębnych okrętów. Przypomnieli również sytuacje , które zdarzały się podczas ich edukacyjnego rejsu. Przy dźwiękach szant przedstawili krótkie żartobliwe opisy typów nauczycieli naszej szkoły, z których wnikliwy obserwator mógł bez problemu wyłonić poszczególnych pedagogów. Kolejnym punktem programu była uroczysta gala rozdania nagród, cennych niczym Oskary, Viktory czy Złote Niedźwiedzie, „Kapitanów” w różnych kategoriach.

Czytaj więcej...

Nie wyrzucamy plastikowych nakrętek!

„Każda pomoc jest lepsza od stu rad”.

Zbieramy te nakrętki, które zostają nam po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami. Jedna osoba nie mogłaby zdziałać wiele, ale cała społeczność szkolna może wesprzeć zakup wózka inwalidzkiego czy rehabilitację dla osoby chorej. Wyszliśmy z założenia, że zakrętka to jest coś, co każdy ma w domu. Przy okazji segregujemy śmieci. Pomagamy przyrodzie i chorym osobom, realizując dwa cele w jednej inicjatywie.
W tę pożyteczną akcję postanowiliśmy wprowadzić odrobinę rywalizacji. Na początku roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs. Nadszedł czas na podsumowanie, która klasa zgromadziła najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia. Zebrane korki były pod koniec każdego miesiąca odbierane i ważone przez dziewczęta z klasy 7b.

Czytaj więcej...

Mateusz Piwowar i Gabriela Smerecka wśród laureatów IV Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Antyk – od słowa do dzieła”!

„Znajomość języków jest bramą do wiedzy”.

Roger Bacon

W dniu 17 czerwca 2019 roku w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie z okazji Święta Słowa odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Antyk – od słowa do dzieła”. W kameralnej uroczystości wzięli udział: Mateusz Piwowar z klasy 7a i Gabriela Smerecka z klasy 7b wraz z ich opiekunem merytorycznym Panem Waldemarem Kilarem. Wydarzenie miało niezwykle bogatą i efektowną oprawę. Spotkanie otworzył Pan dyrektor Ryszard Józefczyk, który podkreślił siłę słowa w kontaktach międzyludzkich. Zaznaczył, że każdy powinien posługiwać się precyzyjnie językiem, dodając jednocześnie, że artyści słowa, czyli poeci i pisarze mają do spełnienia ważną misję – ich obowiązkiem jest utrwalać na piśmie ku potomności ulotność chwili.

Czytaj więcej...

Aleksandra Hanus gościem honorowym II Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie!

„Kresy nie są krajem turystów ani krajem z „okna wagonu”. Jest to bowiem kraj zamknięty w sobie coś na kształt starej, pełnej treści księgi, oprawnej w wypłowiały nieco pergamin. Kto by chciał wydać sąd o tej zamkniętej księdze jedynie z oprawy, nie zgłębiwszy jej treści, popełniłby mimowolnie krzywdzącą lekkomyślność w ocenie dalekiej od prawdy. Należy się głęboko wżyć w ten kraj, trzeba mieć w sobie pewne atawizmy przekazane przez ubiegłe pokolenia, gdzieś z zamierzchłej pono przeszłości, aby wyczuć duszę i bicie serca tego dziwnego kraju, pachnącego borem, żywicą, dymkiem smolnego łuczywa, trzeba być może trochę poetą, artystą i ... myśliwym”

Mieczysław Jałowiecki

W dniach 14-15 czerwca 2019 roku Aleksandra Hanus z klasy 7a, jako laureatka 1. miejsca w III Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, była gościem honorowym II Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Gród, co semper był fidelis”

Czytaj więcej...

Wycieczka klas szóstych do Zakopanego

W dniach 10-11 czerwca 2019 roku klasy 6a i 6b wzięły udział w wycieczce pod opieką nauczycieli: Pani Agnieszki Kwolek-Śliwki, Pani Alicji Kabiesz oraz Pana Józefa Krzysztyńskiego.
O godzinie 6 zebraliśmy się na zbiórkę na parkingu pod szkołą. Podekscytowani czekaliśmy na autokar, który miał nas zawieść do celu naszej wycieczki. Pięciogodzinna podróż autokarem firmy ,,Barbara” dała nam możliwość podziwiania zachwycających widoków, gór, a także tradycyjnych góralskich domków na Podhalu. Ten właśnie widok pozwolił nam poczuć prawdziwy góralski klimat. Po dotarciu na miejsce, wysiedliśmy na parkingu i zaczęliśmy sześciogodzinną wędrówkę na Gęsią Szyję przez Rusinową Polanę. Gęsia Szyja jest szczytem w reglowej części Tatr Wysokich. Jest najwyższym w grupie masywu o tej nazwie wynoszącym 1489 m n.p.m. Swoją nazwę zawdzięcza wysokiemu i wygiętemu upłazowi na wschodnim grzbiecie od strony Rusinowej Polany.

Czytaj więcej...