• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozstrzygnięcie Konkursu „Anna z Działyńskich Potocka i jej dokonania”

„Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe”.

Albert Einstein

Z okazji Dnia Patrona, który w tym roku nie był uroczyście obchodzony ze względu na epidemię koronawirusa, zorganizowano dla uczniów naszej szkoły konkursy w trzech kategoriach wiekowych pod wspólnym tytułem „Anna z Działyńskich Potocka i jej dokonania”. Celem zmagań była popularyzacja sylwetki patronki. Zadaniem dzieci klas 1-3 było wykonanie rysunku przedstawiającego naszą mentorkę lub zabytkowy obiekt rymanowskiego uzdrowiska. Uczniowie klas 4-6 mieli samodzielnie zredagować list, w którym należało wykazać się wiedzą o patronce, zamieszczoną w różnych źródłach. Trzecia grupa wiekowa, czyli klasy 7-8 musiały rozwiązać test dotyczący opiekunki naszej szkoły.
Na uwagę zasługuje fakt, iż uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko wiedzą, ale kreatywnością i umiejętnościami zdobytymi w trakcie edukacji w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona

„Jeżeli chcecie uczcić pamięć moją, dzieci moje, kochajcie się między sobą…”

Anna Potocka

2 czerwca 2020 roku mija 94. rocznica śmierci i 19. rocznica nadania naszej placówce  imienia Anny z Działyńskich Potockiej. Z tej okazji należy przypomnieć ważne momenty życia i działalności Patronki.
Przyszła na świat 2 listopada 1846 roku w Kórniku w Wielkopolsce jako córka Adama Działyńskiego i Gryzeldy z Zamoyskich. Jako młoda szlachcianka zdobyła staranne wykształcenie. Podczas studiów w Dreźnie, gdzie zgłębiała tajniki malarstwa i rzeźby, poznała Stanisława Potockiego. Był to człowiek ze znamienitym nazwiskiem, ale niezbyt majętny. Mając 20 lat, Anna poślubiła Stanisława. Uroczystość odbyła się w rodzinnym Kórniku.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

W ubiegłym roku szkolnym Dzień Dziecka spędzaliśmy razem, tańcząc, śpiewając, zajadając się popcornem i wygłupiając w fotobudce. Super było! Dziś korytarze ucichły, a w salach zrobiło się pusto. Jednak nie zapominamy o tym ważnym dniu. Choć jest on inny niż wszystkie poprzednie, niech będzie dla Was radosny, beztroski i pełen uśmiechu. Życzymy dużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole i rozwoju swoich pasji i talentów.

Dyrekcja i Nauczyciele

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka jest międzynarodowym świętem, obchodzonym na całym świecie w różnych terminach, w Polsce jest to pierwszy dzień czerwca. Święto zostało ustanowione w 1954 roku przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Od tamtego roku jest hucznie obchodzone w niemalże każdym kraju. Celem tego wydarzenia jest propagowanie idei braterstwa pomiędzy dziećmi całego świata. Współcześnie z tej okazji jest organizowanych wiele ciekawych zabaw, imprez lub przyjęć, by dzieci mogły się ze sobą zintegrować i miło spędzić czas. W każdej szkole nauczyciele pamiętają o najmłodszych i zawsze starają się, by dzień ten był wyjątkowy i ciekawszy od tych pozostałych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Anna z Działyńskich Potocka i jej dokonania”

Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy Was do udziału w Konkursie „Anna z Działyńskich Potocka i jej dokonania”.

2 czerwca 2020 roku mija 19. rocznica nadania naszej placówce imienia Anna z Działyńskich Potockiej i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Co roku o tej porze organizowane były w szkole uroczyste obchody Dnia Patrona. W sytuacji, w jakiej obecnie się znaleźliśmy, uroczystości nie będzie. Chcemy jednak uczcić to ważne dla historii naszej szkoły wydarzenie i zachęcić wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, w którym będzie można się wykazać wiedzą na temat Anny z Działyńskich Potockiej i jej zasług dla społeczności rymanowskiej oraz zaprezentować sylwetkę Patronki w pracy plastycznej i literackiej. Więcej informacji o konkursie i jego regulaminie znajduje się TUTAJ. Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone, gdy skończy się pandemia koronawirusa. Liczymy na Waszą kreatywność.

Organizatorzy
Maria Szczepaniak, Anna Bałuka,
Aneta Skóra i Bernadeta Michnowicz