• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

„Czy wiesz, dlaczego mnie skazali? Bo odmówiłem współpracy z nimi”.

August Emil Fieldorf „Nil”

Zapraszamy uczniów klas 6-8 ze szkół podstawowych z Podkarpacia do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Tegoroczne hasło przewodnie konkursu brzmi: „O tych, którzy nie mają grobu”. Prace (oceniane odrębnie w dwu kategoriach dla poezji i prozy) należy przesłać w wersji papierowej na adres szkoły do dnia 26 stycznia 2024 roku oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o wynikach zostanie opublikowana 26 lutego 2024 roku na stronie internetowej www.zspposada.pl, a uroczysta gala finałowa z udziałem laureatów odbędzie się 1 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie. Regulamin znajduje się TUTAJ. Czekamy na ciekawe teksty! Naprawdę warto!

Czytaj więcej...

Klasa 2a wzbogaca swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na wsi

W dniu 28 listopada 2023 roku, w klasie 2a naszej szkoły, odbyły się zajęcia na temat: „Bezpiecznie na wsi”. Warsztaty poprowadziła Pani Monika Wojtowicz – inspektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie, instytucji państwowej odpowiedzialnej za ubezpieczenia rolników. Dzieci, poprzez prezentację, film, zagadki, rebusy, poszerzyły wiedzę na temat gospodarstwa rolnego, pracy rolnika oraz zasad bezpiecznej pracy i zabawy. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami. Poznały też objawy chorób odzwierzęcych. Przekonały się, że substancje chemiczne mają negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka. Uwrażliwione zostały na skutki nieostrożnych zachowań.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś do zabawy, do przytulania, miś cały w sobie jest do kochania”.

Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przeddzień tego święta, o którym z pewnością z czułością myślą też starsze dzieci i dorośli, uczniowie przynieśli do szkoły swoich milusińskich. Misie pomagały podczas śpiewania, w pisaniu, rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych, towarzyszyły też podczas ćwiczeń gimnastycznych. Każde dziecko mogło też opowiedzieć historię związaną ze swoją przytulanką. Uczniowie klas 1-3 otrzymali zadanie, którego celem było „wyturlanie misia”. Galerię ich pięknych i oryginalnych prac można podziwiać na korytarzach przy każdej klasie. Ponadto postanowiono utworzyć „Misiową Księgę Rekordów Guinnessa”. Zapisano do niej zwycięzców w czterech kategoriach: najcięższy, najlżejszy, największy i najmniejszy miś.

Czytaj więcej...

Nominacja Igora Maśnika w eliminacjach gminnych Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”

W dniu 21 listopada 2023 roku, w sali kina „Sokół” w Rymanowie, odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”. Tegoroczna edycja rozbrzmiewa pod hasłem: „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”. Inicjatorem konkursu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych gminy Rymanów. Rozegrany on został w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-3 i 4-6). Uczestnicy prezentowali jeden utwór wybitnego autora w formie recytacji lub piosenki. Na scenie obejrzeliśmy 32 recytatorów i 15 wokalistów.
W kategorii recytacja, nominację do etapu rejonowego zdobył Igor Maśnik – uczeń klasy 2a naszej szkoły. W nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy Igorowi sukcesu i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu konkursu.

Czytaj więcej...

„Z nietoperzem za pan brat” - spotkanie z podkowcem małym

W dniu 17 listopada 2023 roku klasa 5a miała przyjemność gościć Panią Dorotę Mróz, przedstawicielkę PRZYRODOmaniaków, zespołu przyrodników działających między innymi na rzecz ochrony nietoperzy. Uczniowie uczestniczyli w projekcie „Z nietoperzem za pan brat” i w ramach godziny wychowawczej sprawdzili oraz wzbogacili swoją wiedzę o tym tajemniczym ssaku. Bez trudu opisali wygląd zewnętrzny podkowca, wspólnymi siłami nazwali i wskazali na rycinie oraz fotografii części jego ciała, a także powiązali nazwę gatunku z końską podkową. Młodym przyrodnikom szczególnie przypadła do gustu gra w nietoperza poszukującego owada, wykorzystująca wysyłane i odbite dźwięki obrazujące echolokację. Spotkanie obfitowało nie tylko w ciekawe informacje i dobrą zabawę, ale pozwoliło również uwrażliwić uczestników na piękno przyrody i jej zagrożenia spowodowane działalnością człowieka.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 17 listopada 2023 roku kolejny raz hucznie świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na wszystkich uczniów, pracowników a nawet osoby odwiedzające naszą szkołę, czekało szereg atrakcji. Na korytarzach przygotowane zostały stanowiska z grami, zagadkami i łamigłówkami matematycznymi. Patrole egzaminacyjne składające się z uczniów klas siódmych, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia, przyznając zaszczytny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i rozdając cukierki. „Słodką odsłonę” tabliczki mnożenia zaprezentowali również uczniowie klasy ósmej, organizując Matematyczny Kiermasz Słodkości. Czego tam nie było! Za niewielką opłatą mogliśmy skosztować Mnożynka, Pierniastka, degustować Sumfinki, Liczlotki bądź Geometki. Mnożnik Gargamela, Kule Doskonałe, Prosta Herbata z Limonkowym Okręgiem czy Ciasto Liczbowe Wielokolorowe dopełniały całości. Na amatorów ostrzejszych smaków czekały Kątosty z keczupem.

Czytaj więcej...