• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jakub Szul laureatem Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”

„Każdy ma talent. Rzadka jest jednak odwaga, aby podążać do ciemnych miejsc, do których talent nas prowadzi”.

Erica Jong

W dniu 22 kwietnia 2024 roku ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich, uczących się na terenie Polski oraz w polskich szkołach poza granicami. Prace nadesłane na adres organizatora, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce, oceniano odrębnie dla poezji i prozy. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności pisania tekstów poprawnych językowo i stylistycznie, a także zachęcanie do prezentowania własnej twórczości.
W gronie laureatów znalazł się Jakub Szul z klasy 7a. Jego opowiadanie zatytułowane „Cel uświęca środki” zyskało uznanie w oczach jury, które przyznało mu 2. miejsce. Gratulujemy sukcesu.

Konkurs znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Dzięki temu, jak informuje organizator, laureat ma prawo ubiegać się o przyznanie dodatkowych 4 punktów podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Ucznia do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.