• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasza szkoła organizatorem I Gminnego Konkursu Ekologicznego

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

Florian Plit

W dniu 19 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego skierowanego do uczniów klas II i III szkół podstawowych z terenu gminy Rymanów.
Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie talentów i zainteresowań przyrodniczych uczniów, a także aktywne zaangażowanie ich w działania na rzecz ochrony środowiska.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 24. uczestników z ośmiu szkół z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Cimaj (2a), Antonina Troska (3a) oraz Hanna Nowak (3b). Uczennice do konkursu przygotowały Panie: Urszula Koźma, Kornelia Łożańska oraz Magdalena Kasperkowicz.

Podczas rywalizacji uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również szybkością i praktyczną umiejętnością segregowania odpadów, a także kreatywnością i talentem plastycznym podczas tworzenia plakatu z wylosowanym wcześniej hasłem ekologicznym.
Zmagania konkursowe, stanowiące nie lada wyzwanie dla młodych miłośników ekologii, oceniało jury w składzie: Pani Bernadeta Michnowicz, Pani Agnieszka Kwolek-Śliwka oraz Pani Agnieszka Szul.
Oto wyniki konkursu:
1. miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej
2. miejsce - Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim
3. miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Klimkówce
Dodatkowo, wyróżnienie otrzymała drużyna drugoklasistów z Zespołu Szkół Publicznych w Milczy.
Atmosfera zmagań sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi z rąk dyrektora ZSP w Posadzie Górnej, Pana Piotra Ciska.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim drużynom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do rywalizacji. Mamy nadzieję, że Gminny Konkurs Ekologiczny już na stałe wpisze się w kalendarz ważnych wydarzeń naszej gminnej społeczności i stanie się coroczną tradycją, promującą świadomość ekologiczną oraz aktywność na rzecz ochrony środowiska.

Organizatorki konkursu:
Klaudyna Trygar-Kubusiak
Monika Rygiel
Jolanta Korytko