• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rejonowe i wojewódzkie Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”

Dnia 6 czerwca 2023 roku nasza szkoła po raz kolejny była organizatorem rejonowych Igrzysk Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. Drużyny rywalizowały w siedmiu regulaminowych konkurencjach: sztafeta, dodawanie skoków, zamiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Udział w rywalizacji sportowej uczy dzieci zasad czystej gry według ściśle określonych reguł, solidnej współpracy w zespole oraz poszanowania przeciwnika. Najlepszy wyniki zdobywając 1. miejsce osiągnęła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Izabela Drąg, Antonina Troska, Miłosz Wilk, Tymoteusz Niemczyk, Mikołaj Such, Antoni Hanus, Karol Pitrus, Nikola Gutkowska, Emilia Żaromska, Kalina Tomkiewicz. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie, trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy. Tuż za podium znalazła się szkoła ze Strzyżowa.
Nasza zwycięska drużyna awansowała do finału wojewódzkiego, który odbył się 15 czerwca w Głogowie Małopolskim. Po zaciętej rywalizacji zawody ukończyliśmy na 5. miejscu w województwie. Gratulacje i podziękowania za wspaniałą walkę.

Monika Rygiel i Józef Krzysztyński

Sukces naszych uczniów w powiatowych zawodach sportowych „Baw się z nami”

W dniu 19 maja 2023 roku w naszej szkole odbyły się powiatowe zawody sportowe „Baw się z nami”. Rywalizacja odbyła się pomiędzy naszymi reprezentantami z klas 2 i 3, a uczniami Szkoły Podstawowej z Miejsca Piastowego i Odrzykonia. Młodzi sportowcy musieli się zmierzyć w następujących konkurencjach: dodawanie skoków, bieg z pałeczką sztafetową, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały do bramki. Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji zawodnicy z naszej szkoły pokonali rywali zdobywając zaszczytne 1. miejsce.
Na miejscu 2. znalazła się Szkoła Podstawowa z Odrzykonia, a miejsce 3. zdobyła Szkoła Podstawowa z Miejsca Piastowego. Dyplomy zwycięzcom wręczył dyrektor Pan Piotr Cisek, gratulując sprawności fizycznej i rywalizacji fair play.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki naszej szkoły Wicemistrzyniami Województwa Podkarpackiego 2023 roku!

Dnia 28 kwietnia 2023 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rzeszowie rozegrano turniej finałowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Spotkały się w nim cztery najlepsze drużyny, które miały za sobą eliminacje gminne, powiatowe, rejonowe, półfinały i baraż: SP Nr 18 Rzeszów, SP Wampierzów, SP Pruchnik, SP Posada Górna.
Poziom zawodów był wysoki i bardzo wyrównany. Cztery spotkania zakończyły się różnicą mniej niż trzech bramek. Nasze dziewczęta zwyciężyły w dwóch spotkaniach i uległy w jednym.
Dziewczęta kolejny raz pokazały i uwodniły, że ciężką pracą, charakterem i determinacją można walczyć o najwyższe cele (mimo, że nie posiadamy pełnowymiarowej hali). Nie ma dla Nich rzeczy niemożliwych. Zdobyły dla szkoły 32. medal w historii. Na uwagę zasługuje fakt, że szczypiornistki SP Posada Górna od 2012 roku zdobywają medale i jako jedyna szkoła w województwie nieprzerwanie występują w finałach. W historii zdobyły już 15 tytułów mistrzyń Podkarpacia w zawodach szkolnych jak i klubowych w ciągu 9 lat, to również wydarzenie bez precedensu.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki SP Posada Górna w 4 najlepszych zespołów województwa podkarpackiego 2022/2023

Dnia 5 kwietnia 2023 roku w Krośnie na obiekcie PANS (PWSZ) odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowały 4 mistrzowskie drużyny poszczególnych rejonów: SP Grabownica, SP 14 Krosno, SP 8 Sanok oraz SP Posada Górna. Nasze dziewczęta wygrały pewnie swoje wszystkie mecze i znalazły się po raz kolejny wśród 4 najlepszych zespołów województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2022/2023! Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Anna Ziajka!
Wyniki meczów naszych szczypiornistek:
SP Posada Górna - SP Grabownica Starzeńska 16:2,
SP Posada Górna - SP 14 Krosno 9:2,
SP Posada Górna - SP 8 Sanok 14:6.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki OSPR Posada Górna powołane na Wojewódzką Konsultację w Cmolasie! Anna Ziajka najlepszą zawodniczką konsultacji!

Dnia 25 marca 2023 roku zakończyła się trzydniowa Wojewódzka Konsultacja OSPR roczników 2009 i 2010. Powołania dostało 5 naszych dziewcząt: Szepieniec Alicja, Kolanko Kornelia, Józefczyk Weronika, Ziajka Anna, Klimkiewicz Emilia. Podczas 3 dniowej konsultacji oprócz treningów, które odbywały się 2 razy dziennie, przeprowadzone zostały również testy sprawności fizycznej, w których najlepsza okazała się Anna Ziajka OSPR Posada Górna! Odbyło się także spotkanie z dietetykiem i fizjoterapeutą. Wieczorami dziewczęta miały zajęcia na basenie, gdzie regenerowały się po ciężkich treningach. W konsultacjach wzięło udział 23 najlepsze dziewczęta z województwa! Najlepszą zawodniczką konsultacji na podstawie testów i obserwacji wybrana została nasza Anna Ziajka!
Brawo dla dziewczyn i ich trenera Grzegorza Argasińskiego!

Gracjana Kenar i Anna Dudek powołane do reprezentacji Podkarpacia na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży!

W dniach 17-19 marca 2023 roku reprezentacja województwa podkarpackiego dziewcząt rocznik 2008/2009 wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt odbył się w Mrzeżynie (woj. Zachodniopomorskie) w hali sportowej Mrzeżyńskiego Centrum Sportu. Reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała ze śląską, pomorską i zachodniopomorską kadrą wojewódzką. Drużyna Podkarpacia zajęła ostatecznie 4. miejsce w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!
Drużyna województwa podkarpackiego dziewcząt rocznik 2008/2009 składała się z najlepszych 16. zawodniczek wśród, których znalazły się Gracjana Kenar  i Anna Dudek  UKS Handball Posada Górna! Pozostałe zawodniczki reprezentowały następujące kluby piłki ręcznej: KS Tempo Cmolas, SPR Handball Rzeszów, SPR JKS San Jarosław, UKS Jedynka Pruchnik.
Brawo Gracjana i Ania!

Piłkarki ręczne 8. klasy Mistrzyniami Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023!

Dnia 15 marca 2023 roku w Sieniawie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zakwalifikowali się mistrzowie powiatów: krośnieńskiego - ZSP Posada Górna, Krosno Gr. - SP 8 Krosno, strzyżowskiego - SP Wiśniowa.
Nasze szczypiornistki w decydującym o awansie meczu pokonały SP Wiśniowa 17:11. Zostały Mistrzyniami Rejonowych Igrzysk 2023! Uzyskały awans do półfinału województwa co dało im miejsce wśród najlepszych 12. zespołów Województwa Podkarpackiego 2023 roku!
Skład naszych złotek: Kenar Gracjana – kapitan, Ziajka Milena, Szepieniec Alicja, Gryzowska Julia, Gryzowska Daria, Kuczwar Wiktoria, Kolanko Kornelia, Dudek Anna, Józefczyk Weronika, Różowicz Nikola, Hanus Alicja.
Gratulacje dla zespołu i trenera!