• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Szczypiornistki gimnazjum mistrzyniami województwa podkarpackiego 2019 roku! Urszula Rogula MVP turnieju!

Dnia 27 maja 2019 roku w hali Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim został rozegrany Wielki Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2018/2019: Gimnazjum Posada Górna, Gimnazjum Radomyśl Wielki, Gimnazjum Dzikowiec i Gimnazjum Jarosław. Wszystkie zespoły występowały w ligach wojewódzkich i na co dzień trenują piłkę ręczną. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x12 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie.
Drużyna naszych dziewcząt wygrała pewnie i zdecydowanie wszystkie swoje mecze nie pozostawiając rywalkom złudzeń, kto jest najlepszy w województwie! Nasza drużyna została kolejny raz Mistrzem Województwa Podkarpackiego 2019 roku. (2017 również Mistrzostwo Województwa, a 2018 Wice Mistrzostwo)! W ciągu 5 lat to 9 złoty medal i tytuł Mistrzowski!

Czytaj więcej...

Zwycięstwo naszych uczniów w powiatowych zawodach „Baw się z nami”

W dniu 22 maja 2019 roku w Posadzie Górnej odbyły się powiatowe zawody „Baw się z nami” dla dzieci z rocznika 2009 i młodsi. W turnieju wystartowały drużyny z Lubatowej, Jedlicza, Zalesia i Posady Górnej. Reprezentanci naszej szkoły zdobywając 26 punktów wygrali cały turniej i awansowali do następnego etapu, który odbędzie się 12 czerwca w Strzyżowie. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa:
1. Posada Górna
2. Jedlicze
3. Lubatowa
4. Zalesie

Skład naszej drużyny: Kornelia Kolanko, Gracjana Kenar, Alicja Szepieniec, Marta Telega, Anna Ziajka, Zuzanna Szwarc, Weronika Józefczyk, Szymon Niemczyk, Bartosz Frącek, Wiktor Hanus, Jakub Siręga, Kornel Ziemiański. 

Nasze szczypiornistki szkoły podstawowej powołane na Wojewódzką Konsultację OSPR w Cmolasie!

W dniach 16-19 maja 2019 roku odbyła się w Cmolasie Wojewódzka Konsultacja OSPR roczników 2005 i 2006. Powołania dostało 7 naszych dziewcząt: Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Jadwiga Władyka, Julia Przybylska, Paulina Ziemiańska i Aleksandra Rygiel.
Podczas 4 dniowych konsultacji oprócz treningów, które odbywały się 2 razy dziennie, przeprowadzone zostały również testy sprawności fizycznej. Znakomicie wypadły nasze dziewczyny: Judyta - 1. miejsce, Diana – 2. miejsce i Julia – 6. miejsce! Odbyło się spotkanie z dietetykiem i fizjoterapeutą. Wieczorami dziewczęta miały zajęcia na basenie, korzystały również z sauny gdzie regenerowały się po ciężkich treningach. W konsultacjach wzięło udział 20 najlepszych dziewcząt z województwa!
Brawo dla dziewczyn i ich trenera Grzegorza Argasińskiego!

Młodziczki UKS-u Handball Posada Górna mistrzyniami województwa podkarpackiego w sezonie 2018/2019! Urszula Rogula królem strzelców ligi!

Drugi raz w historii szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły 1. miejsce w województwie w rozgrywkach podkarpackiej ligi w kategorii młodziczka. Dziewczęta zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie rozgrywek wygrały wszystkie swoje mecze bardzo wysoko. W każdym meczu zawodniczki Posady Górnej pokazały kto rządzi na boisku, nie pozostawiając rywalkom żadnych szans na zwycięstwo. Pewnie pokonały wszystkie drużyny w rozgrywkach zapewniając tym samym 1. miejsce i złote medale oraz awans do 1/16 Mistrzostw Polski.
Zespół Posady Górnej jako mistrz województwa podkarpackiego otrzymał prawo organizacji zawodów 1/16 Mistrzostw Polski.
Ogromny sukces odnotowała zawodniczka Handballu Urszula Rogula, która została królem strzelców całej ligi z 61 strzelonymi bramkami.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki szkoły podstawowej najlepszym zespołem województwa podkarpackiego 2019 roku!

Dnia 28 marca 2019 roku w Radomyślu Wielki został rozegrany Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 20182019: SP Posada Górna, SP Nr 1 Dynów, SP Pruchnik i SP Radomyśl Wielki. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x12 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i trzymały do samego końca w napięciu. Drużyna naszych dziewcząt wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym całe zawody. Została Mistrzem województwa podkarpackiego 2019 roku (trzeci raz w ciągu 4 lat!). Najlepszą zawodniczką całego turnieju została nasza Judyta Bolanowska!
Dziewczęta będą reprezentowały województwo podkarpackie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 30.05- 2.06.2019 br. w Głuchołazach.
Dziewczęta po raz kolejny pokazały i udowodniły, że ciężką pracą, charakterem i determinacją można walczyć o najwyższe cele (mimo, że nie posiadamy pełnowymiarowej hali).

Czytaj więcej...

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów

W piątek 22 marca 2019 roku w Rymanowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rymanów. Zawody zostały przeprowadzone na dystansie 7 rund w kilku kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marta Telega, Gracjan Tworek, Dorian Smoleń, Antoni Kaczor, Samuel Szczęsny, Jakub Rajnik, Dawid Penar, Tomasz Kuszel, Hubert Bednarski. Najlepszymi okazali się Gracjan Tworek i Dawid Penar, którzy wygrali w swoich kategoriach wiekowych. Pozostali uczniowie uplasowali się na następujących miejscach: Dorian Smoleń 2. miejsce, Samuel Szczęsny 4. miejsce, Jakub Rajnik 4. miejsce, Marta Telega 5. miejsce, Antoni Kaczor 6. miejsce, Kuszel Tomasz 6. miejsce i Hubert Bednarski 8. miejsce.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Beaty Suwały-Szczechowskiej puchary oraz dyplomy. Gratulujemy!

Szczypiornistki z Posady Górnej wśród czterech najlepszych szkół w województwie (4 rok z rzędu)!

Dnia 22 marca 2019 roku w Głowience odbyły się Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny z czterech szkół: SP Strzyżów, SP Besko, SP Lesko oraz SP Posada Górna. Nasze szczypiornistki pewnie wygrały wszystkie swoje mecze tym samym zapewniając sobie awans do finału mistrzostw województwa.
Wyniki naszych spotkań:
Posada Górna – Strzyżów 23:1
Posada Górna – Lesko 25:5
Posada Górna – Besko 19:8
Skład drużyny: Nikolina Samborska - kapitan, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Natalia Józefczyk, Izabella Rodzinka, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Urszula Rogula, Julia Szul, Zuzanna Różowicz, Laura Węglowska.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Życzymy powodzenia i liczymy na medal w finale!