• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szkolny Konkurs Fotograficzno – Literacki „Złote myśli mistrza Jana wiecznie żywe”

„Patrz oczyma. Fotografuj sercem”.

W dniu 23 kwietnia 2024 roku poznaliśmy laureatów Szkolnego Konkursu Fotograficzno – Literackiego „Złote myśli mistrza Jana wiecznie żywe”. Zadaniem dla uczestników, uczniów klas 4-8, było wykonanie zdjęcia, które w założeniu miało stanowić ilustrację do wybranej sentencji Jana Kochanowskiego z Czarnolasu, twórcy nie tylko powszechnie znanych fraszek, trenów i pieśni, ale także aforyzmów. Jurorzy – Pan dyrektor Piotr Cisek i Pani Agnieszka Kwolek – Śliwka – ocenie poddali nie tylko aspekty formalne przesłanych fotografii, ale także kreatywność autorów.

Oto wyniki:

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

I

Nikola Gutkowska

4a

II

Mikołaj Cisek

7a

III

Julia Szepieniec

7b

wyróżnienie

Wiktoria Dereniowska

6a

wyróżnienie

Zofia Szul

5b

wyróżnienie

Barbara Śliwka

6a

Konkurs zorganizował Pan Waldemar Kilar w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Przypomnijmy, że święto to jest obchodzone co roku na pamiątkę szczególnego wydarzenia: 23 kwietnia 1616 roku zmarli dwaj wybitni pisarze: Anglik William Shakespeare, autor dramatów („Hamlet”, „Makbet”, „Król Lear”) i komedii („Wiele hałasu o nic”, „Pocieszne wykwintnisie”, „Sen nocy letniej”), oraz Hiszpan Miguel de Cervantes, autor powieści „Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy”. Gratulujemy sukcesu wszystkim laureatom.