• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Kobiet w klasie 7a

„Posyłam kwiaty, niech powiedzą one
To, czego usta nie mówią stęsknione”.

Adam Asnyk

W dniu 8 marca 2019 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie, zgodnie z wieloletnią tradycją, składali swym koleżankom i Paniom nauczycielkom najserdeczniejsze życzenia spełnienia najskrytszych marzeń. Obdarowywali je czekoladkami i kwiatami. Piękną oprawę miało spotkanie w klasie 7a. Chłopcy wraz z wychowawcą Panem Waldemarem Kilarem zadbali o wystrój sali i przygotowali poczęstunek. Każda z dziewcząt otrzymała piękny kwiat, symbol pamięci i wdzięczności. Dopełnieniem były szczere życzenia, adresowane do każdej obdarowanej uczennicy. Chłopcy życzyli, cytując słowa poety, aby każda z dziewcząt odnalazła w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich sobie osobach – siłę, w otaczającym świecie – radość istnienia, w kolorach i zapachach – wielkość natchnienia, a w sobie – miłość. To było wzruszające spotkanie, które upłynęło w miłej i przyjacielskiej atmosferze.