• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Występy w konkursie recytatorskim

"Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy,
gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów”.

August Rodin

W dniu 15 maja 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej mieszczącej się na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Boguchwale zorganizowano finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w ramach Podkarpackich Wiosennych Spotkań z Poezją i Piosenką pn. „Pamiętajcie o ogrodach’”. W bieżącej edycji, współorganizowanej przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, wzięły udział uczennice z naszej szkoły. W sztuce recytacji swych sił spróbowały: Martyna Sękowska z klasy IIIB, która wygłosiła liryk pochodzącego z Korczyny poety Jana Zycha pt. „Zielone skrzypce”, oraz Aleksandra Hanus z klasy 7a. Swe umiejętności zaprezentowała ona w wierszu „Czerwień kalin i jarzębin” Jana Nowakowskiego Baryły, poety Bieszczadów. Celem konkursu była popularyzacja niezwykłości przyrody Polski i Podkarpacia oraz uwrażliwienie na piękno naturalnego środowiska. Uczennice, mimo że nie zdobyły tytułów laureata, otrzymały wiele nagród za swe ciekawe i oryginalne, bo przykuwające uwagę wystąpienia. Pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Gratulacje!