• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wielki sukces Aleksandry Hanus!

„Kresowian zabito dwukrotnie:
raz przez ciosy zadane toporami, drugi raz przez przemilczenie”.

Jan Zaleski z Monasterzysk

W dniu 3 czerwca 2019 roku na stronie internetowej Wschodnioeuropejskiego Instytutu Nowoczesnej Edukacji w Lublinie opublikowano wyniki III Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”. W kategorii literackiej 1. miejsce zajęła Aleksandra Hanus z klasy 7a. Podopieczna Pana Waldemara Kilara zredagowała bardzo interesujące opowiadanie „Kruche ludzkie życie”, osadzone na kanwie masakry ludności polskiej dokonanej przez oddziały UPA w kościele w Kisielinie na Wołyniu podczas niedzielnego nabożeństwa 11 lipca 1943 roku. Kompozycja klamrowa tekstu, operowanie techniką strumienia świadomości, bogactwo opisów i różnorodność form podawczych, zdynamizowanie akcji, mądre przesłanie dzieła oraz polszczyzna najwyższych lotów – wszystko to sprawiło, że praca uczennicy została bardzo wysoko oceniona przez jury. Składamy słowa uznania dla Aleksandry Hanus za jej talent, wrażliwość poznawczą i estetyczną oraz bardzo wysokie kompetencje pisarskie.

Laureatka 1. miejsca Aleksandra Hanus wraz z opiekunem merytorycznym Panem Waldemarem Kilarem została zaproszona na II Kongres Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Gród, co Semper był FIDELIS” oraz na Międzynarodową Konferencję Naukową „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej (1918 – 1939)” w Lublinie w dniach 14-15 czerwca 2019 roku. Wielkie gratulacje!