• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka drugoklasistów do Odrzechowej

W dniu 6 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2a wyruszyli na wycieczkę do Odrzechowej. Jej głównym  celem była wizyta w Karpackim Centrum Dziedzictwa Przyrodniczo-Kulturowego – mini parku dla dzieci stworzonego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Bajkowa Kraina Pogranicza to niezwykłe, zaczarowane miejsce, które od samego początku przypadło do gustu małym, uśmiechniętym podróżnikom. Uczniowie dzięki uprzejmości Pana Józefa Kosiby – pracownika Nadleśnictwa Lesko – miały okazję uczestniczyć w lekcji edukacyjnej. Spotkanie z leśnikiem dostarczyło dzieciom wielu nowych informacji, dotyczących mieszkańców lasu oraz garść ciekawostek. Podczas zajęć zaprezentowano zgromadzoną kolekcję leśnych eksponatów: nasiona, liście, korę różnych gatunków drzew, kolorowe tablice. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą, chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, wspominali także własne przygody, które przydarzyły im się podczas leśnych wędrówek.

Po zajęciach z panem leśnikiem mali goście otrzymali upominki, przewidziano również dla nich słodki poczęstunek. Dzieci z wielką radością i entuzjazmem bawiły się na terenie krainy bajek, baśni i legend. Największym powodzeniem cieszyły się ambony w postaci wieżyczek połączone wiszącymi kładkami, baśniowe domki oraz gokardy. Pobyt w Karpackim Centrum był bardzo udany, dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych, jak również swobodnych zabawach, wróciły spełnione i zadowolone.