• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

„Czysta matematyka to poezja logicznego myślenia”.

Albert Einstein

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, w którym co roku bierze udział ponad 6 milionów uczniów, będących reprezentacją ponad 50 narodowości. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs sprawdza wiedzę matematyczną, jednak – jak podkreślają organizatorzy – główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie.
Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 27 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Wynik bardzo dobry w konkursie uzyskała Magda Penar z klasy 6a, a wyróżnienie Dawid Penar z klasy 5a. Gratulujemy i już dziś zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku.