• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego

„Otocz siebie akceptacją i miłością. Nie oceniaj się ani nie krytykuj”.

Agnieszka Maciąg

W dniu 19 października 2023 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią psycholog Annę Kuźniar z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Miejscu Piastowym. Zajęcia poświęcone były zdrowiu psychicznemu. Poznaliśmy definicję zdrowia psychicznego, które jest rozumiane jako „dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji”. Dowiedzieliśmy się również, że zdrowie psychiczne nie oznacza jedynie braku chorób. Przejawia się również w: poczuciu własnej wartości, zdolności do własnego rozwoju, odpowiedzialności za swoje życie i zaangażowaniu w życie społeczne.

Uczulono nas na to, że trzeba dbać o swoje zdrowie psychiczne, a ów dobrostan można osiągnąć poprzez odpoczynek i długi sen, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, unikanie używek, a przede wszystkim poprzez dobre relacje społeczne, głównie z bliskimi i przyjaciółmi. Poznaliśmy ważny numer telefonu: 116 111. Jest to telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny nieprzerwanie przez całą dobę. W razie problemów emocjonalnych możemy skontaktować się z ekspertami i porozmawiać o wszystkim. Oni na pewno nas nie wyśmieją, nie zignorują, wysłuchają i doradzą. Wskażą drogę, w jakim kierunku należy iść przez życie.
Spotkanie było bardzo owocne, ponieważ żyjemy w czasach, w których stale ulegamy presji bycia najlepszym, nie możemy pozwolić sobie na chwilę słabości, a w okresie po pandemii trudno jest powrócić do dobrych relacji rówieśniczych.