• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Postaci z Bajek

„Nie pozwól małym rozumom przekonać Cię, że Twoje marzenia są zbyt duże”.

Lilo i Stich

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto na cześć bohaterów z dzieciństwa, które każdego roku obchodzone jest hucznie w naszej szkole. To właśnie wtedy sale lekcyjne są pełne uśmiechniętych księżniczek i lalek, lśniących brokatem wróżek i czarodziejek, puchatych misiów i kotów, odważnych kowbojów i rycerzy, pracowitych budowniczych, zwinnych piłkarzy oraz dzielnych strażaków. W tym roku można było nawet spotkać pokemony ukrywające się przed Ashem patrolującym szkolne korytarze oraz świętego Mikołaja, który z uwagą przyglądał się zachowaniu wszystkich dzieci, by już za miesiąc powrócić z wyczekiwanymi prezentami. Kulminacyjnym punktem wydarzenia był szkolny konkurs na najlepszy kostium.

Każda klasa wystawiła swojego reprezentanta, który został oceniony przez jury w składzie: Pani Jolanta Korytko, Pani Agnieszka Kwolek-Śliwka oraz Pan Artur Piotrowski. Wybór był niezwykle trudny, ale po burzliwych obradach pierwsze miejsce przyznano klasie 6b, drugie miejsce klasie 5a, trzecie miejsce klasie 1b, pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. Nagrody w konkursie i „słodkie co nieco” dla całej społeczności szkolnej ufundowała Rada Rodziców.
Bajki są nieodłącznym elementem życia młodych ludzi, pozwalają rozwijać wyobraźnię i wzmacniać wiarę we własne możliwości, a także kształtować właściwe postawy, gdyż nieodzownie towarzyszy im morał. Są promykiem nadziei na lepsze jutro malującym uśmiech na twarzy dziecka. Dorośli nierzadko z rozrzewnieniem wracają wspomnieniami do chwil spędzonych w towarzystwie ulubionych bohaterów dziecięcych lat, dzięki którym otaczający świat nabierał intensywniejszych barw.

Samorząd Uczniowski