• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Jaś i Małgosia”

Dnia 8 listopada 2023 roku uczniowie klas 1-3 udali się do kina w Rymanowie, aby zobaczyć spektakl z fascynującą interpretacją ponadczasowej baśni braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia”, który został wystawiony przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Spotkanie z głównymi bohaterami tej bogatej w pouczające piosenki baśni było nie tylko rozrywką, ale również ważnym elementem edukacji najmłodszych widzów. Uczyła dzieci, jak przezwyciężać własne lęki, przekonując jednocześnie, że zawsze warto wierzyć w siebie. Widowisko niosło też przesłanie o ważności komunikacji w rodzinie, odpowiedzialności za drugą osobę, odwadze w pokonywaniu przeciwności. Uczniowie aktywnie komentowali wydarzenia na scenie, angażując się w odbiór sztuki. To przedstawienie było jednym z wielu, jakie ten teatr ma do zaoferowania i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych inscenizacji.