• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 17 listopada 2023 roku kolejny raz hucznie świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na wszystkich uczniów, pracowników a nawet osoby odwiedzające naszą szkołę, czekało szereg atrakcji. Na korytarzach przygotowane zostały stanowiska z grami, zagadkami i łamigłówkami matematycznymi. Patrole egzaminacyjne składające się z uczniów klas siódmych, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia, przyznając zaszczytny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i rozdając cukierki. „Słodką odsłonę” tabliczki mnożenia zaprezentowali również uczniowie klasy ósmej, organizując Matematyczny Kiermasz Słodkości. Czego tam nie było! Za niewielką opłatą mogliśmy skosztować Mnożynka, Pierniastka, degustować Sumfinki, Liczlotki bądź Geometki. Mnożnik Gargamela, Kule Doskonałe, Prosta Herbata z Limonkowym Okręgiem czy Ciasto Liczbowe Wielokolorowe dopełniały całości. Na amatorów ostrzejszych smaków czekały Kątosty z keczupem.

Tradycyjnie już czwartoklasiści stanęli do walki o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Większość klasy bez problemu poradziła sobie z trudnym testem, na podstawie którego wyłoniono zwycięzców. Bezapelacyjnie Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Dominik Krasowski. Drugie miejsce ex aequo zajęli Karol Pitrus i Tymoteusz Niemczyk, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Antonina Jaworska. Gratulujemy!
Jak co roku, akcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji i pokazała, że nauka może być świetną zabawą. Organizatorkami matematycznego święta były Panie Iwona Kucia, Edyta Krukar i Urszula Chmiel.