• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści na historycznym szlaku

„Pozwólmy dzieciom poznawać, odkrywać, to co piękne, wartościowe i tajemnicze.”

23 września 2013 roku uczniowie klas 1a i 1b pod przewodnictwem swoich wychowawczyń Pań Urszuli Koźmy i Agnieszki Szul wyruszyli do Rymanowa śladami Anny z Działyńskich Potockiej. Pierwszym punktem wyprawy było obejrzenie dworu hrabiny, który został zniszczony podczas bombardowania miasta w 1944 roku. Po wojnie został on odbudowany i w chwili obecnej znajduje się tam siedziba Nadleśnictwa. Dzieci biegały po przyległym do dworku pięknym parku, gdzie kiedyś spacerowała nasza patronka. Podziwiały ogromne, XIX-wieczne drzewa mieniące się różnymi kolorami jesieni. Modliły się też przy zachowanej w parku kaplicy Matki Boskiej z dzieciątkiem. Z zaciekawieniem oglądały ponad dwumetrowy mur otaczający to historyczne miejsce. Następnie wycieczkowicze udali się na cmentarz katolicki. Tam widziały grób naszej patronki oraz nagrobki rodu Potockich.

Ostatnim punktem wyprawy było wejście na Kalwarię Rymanowską. Wszyscy podziwiali 14 stacji Drogi Krzyżowej, z których trzy zachowane jeszcze z czasów Potockich wzbudzały najwięcej ciekawości. Na szczycie wzniesienia obejrzały Kaplicę Grobu Pańskiego  wybudowaną w 1745 r. jako dowód dziękczynienia za powrót do zdrowia wojewody Ossolińskiego. Zniszczona podczas II wojny światowej kaplica odbudowana została w 1981 r. Stamtąd oglądały cudowne widoki rozciągające się na naszą Małą Ojczyznę. Zmęczone odpoczywały przy Grocie Matki Boskiej znajdującej się u podnóża Kalwarii. Dużą atrakcją dla dzieci były rozrywki na placu zabaw.
Wyprawa przyniosła dzieciom nie tylko wiele radości, ale była doskonałą lekcją historii.