• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Przed Świętem Zmarłych

„Niech pamięć o zmarłych nigdy nie ginie.”

Dnia 28 października 2013 roku uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Urszulą Koźmą porządkowali grób patronki naszej szkoły oraz nagrobki rodu Potockich. Do akcji byli wzorowo przygotowani. Pamiętali o miotełkach, szczotkach, grabkach, szpachelkach i rękawiczkach ochronnych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem czyściły stare płyty nagrobne z mchu i trawy, grabiły liście, porządkowały przestrzenie między grobami, zbierały wypalone znicze. Sprzątając podziwiały piękne okucia ogrodzenia i rzeźby, starały się odczytać mało już widoczne inskrypcje na kamiennych płytach. Zainteresowane pytały o pokrewieństwa łączące tam spoczywających z hrabiną Potocką. Dowiedziały się wiele o ich bogatej, patriotycznej przeszłości.

Pierwszaki nie zapomniały również o mogiłach zniszczonych i opuszczonych. Uporządkowały ponad 100-letni grób 9-letniego Kazia Sanockiego. Współczuły, że żył tak krótko i wszyscy o nim zapomnieli.
Była to 3-godzinna lekcja patriotyzmu, szacunku dla dorobku kultury i dla tych, którzy od nas na zawsze odeszli.

Zbliża się Święto Zmarłych.
Posprzątaj groby!
Zapal znicz i połóż kwiat!
W ciszy i zadumie pomódl się za tych, których z nami nie ma.
Pamiętaj o mogiłach żołnierzy, bo oni oddali życie za naszą Ojczyznę.
Nie zapomnij o grobach zaniedbanych.
Niech będzie to świadectwo naszej pamięci o zmarłych.