• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kolejny sukces literacki Lidii Kasperkowicz!

W dniu 20 maja 2014 roku ogłoszono wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Słowo a obraz”, którego organizatorem jest Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Uczestnicy mieli za zadanie zredagować esej, zawierający wszelkie znamiona opisu dzieła sztuki plastycznej, poświęcony obrazowi Konrada Krzyżanowskiego „Fortepian” z 1905 roku. Wśród wielu prac nadesłanych z całej Polski, prezentujących bardzo wysoki poziom, jurorzy docenili wypowiedź Lidii Kasperkowicz zatytułowaną „Fortepian Mistrza. Zagadkowa przestrzeń obrazu Konrada Krzyżanowskiego”. Uczennicy z klasy Ib przyznano wyróżnienie honorowe. Została wraz z opiekunem merytorycznym Panem Waldemarem Kilarem zaproszona na uroczystą galę, podsumowującą X edycję konkursu, do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu 13 czerwca br. Gratulujemy sukcesu!