• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Moja Niepodległa” w klasie 2a

W dniu 13 listopada 2023 roku w klasie 2a nastąpiło wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom i uczestnikom eliminacjach szkolnych Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moja Niepodległa”. Podsumowania konkursu dokonał dyrektor szkoły - Piotr Cisek. Uroczyście ogłosił jego wyniki:
1. miejsce ex aequo - Lena Karaś, Dominik Inglot i Igor Maśnik,
2. miejsce ex aequo - Natalia Cimaj, Maria Kasperkowicz i Lena Kustra,
3. miejsce ex aequo - Maja Bolanowska i Lena Kasperkiewicz.
Wyróżnienia specjalne zdobyli: Michał Deptuch, Miłosz Grysztar, Tymon Krukar, Urszula Kondziołka i Alicja Smoleń. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Dyrektor pogratulował drugoklasistom nie tylko talentów plastycznych, ale też szerokiej wiedzy na temat drogi Polaków do niepodległości. Zaprosił również uczniów do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.
Głównym celem konkursu było: przybliżenie dzieciom historii naszej ojczyzny, uwrażliwienie na jej piękno, kształtowanie postaw patriotycznych oraz odkrywanie, nagradzanie i promowanie uzdolnionych uczniów.
Organizatorem konkursu była wychowawczyni klasy - Urszula Koźma.