• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki ZSP Posada Górna złotymi medalistkami zawodów półfinałowych w Sieniawie!

Dnia 24 kwietnia 2024 roku w Sieniawie odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowały 4 mistrzowskie drużyny poszczególnych rejonów: SP Besko, SP Domaradz, ZSP Wiśniowa oraz ZSP Posada Górna. Nasze dziewczęta w meczu półfinałowym pewnie pokonały zespół SP Besko 20:2!
W meczu finałowym decydującym o awansie do najlepszej 4. województwa nie dały szans zespołowi SP Domaradz, pokonując go 14:2!
Tym samym awansowały do 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego 2024 roku! Znalazły się 11. rok z rzędu wśród 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego. To wynik bez precedensu, najlepszy wśród zespołów w grach zespołowych województwa w historii SZS szkół podstawowych!

Wyniki meczów półfinałowych:
ZSP Wiśniowa – SP Domaradz 8:8, 2:3 rzuty karne
ZSP Posada Górna – SP Besko 20:2
Mecz o 3. miejsce:
SP Besko – ZSP Wiśniowa 5:9
Mecz o 1. miejsce:
ZSP Posada Górna – SP Domaradz 14:2
Skład naszych szczypiornistek: Sandra Franków – kapitan, Hanna Michalska, Wiktoria Dereniowska, Barbara Śliwka, Alicja Rajs, Amelia Penar, Agnieszka Kułak, Zuzanna Zięba, Nadia Puchta, Zuzanna Hanus, Weronika Misiura, Jagoda Sabat, Wiktoria Wolska, Oliwia Grysztar, Anna Rij, Gabriela Ziajka.
Trener: Grzegorz Argasiński
Gratulacje dla zespołu i trenera!