• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces Mileny Szwarc w konkursie plastycznym

W dniu 7 maja 2024 na auli PANS w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu na Plakat „112 ratuje życie”. Konkurs został  zorganizowany z okazji jubileuszu 25-lecia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych oraz 105-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie, którego partnerem jest portal krosno112.pl. Na konkurs wpłynęło 150 prac z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. Komisja pracowała w następującym składzie: Pani dr Renata Dziubaszewska – dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki PANS w Krośnie, Pan Marcin Mikosz – redaktor naczelny portalu krosno112.pl, Pani Gabriela Lipka – Maciejowska- kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie.
Komisja po burzliwych i rzetelnych obradach przyznała zaszczytne 2. miejsce uczennicy naszej szkoły z klasy 1b – Milenie Szwarc. To już kolejny sukces plastyczny Milenki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.