• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs Plastyczny „Moje rodzinne drzewo” rozstrzygnięty

W dniu 30 listopada 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Moje rodzinne drzewo”. Konkurs zorganizowany został z okazji 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów klasy 3a. Prace, wyeksponowane na korytarzu szkolnym, podziwiane były w listopadzie przez nauczycieli, pracowników szkoły, starszych i młodszych kolegów. Wszystkie zachwycały pomysłowością, bogactwem technik i starannością. Jury w składzie: Pani Agnieszka Kwolek - Śliwka, Pani Jolanta Pietruszka i Pani Jolanta Byczyńska przyznało: 1. miejsce Wiktorowi Hanusowi, 2. miejsce Sebastianowi Kochanowi, 3. miejsce ex aequo Zuzannie Klimkiewicz i Annie Pelczar. Ponadto wyróżnienia specjalne otrzymali: Amelia Malinowska, Kornel Ziemiański, Józef Rij, Sylwester Buczek i Szymon Kumka. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły Pana Piotra Ciska, który pogratulował wszystkim trzecioklasistom.

Urszula Koźma - wychowawczyni klasy