• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki gimnazjum mistrzyniami powiatu krośnieńskiego 6 rok z rzędu!

Dnia 4 lutego 2019 roku w Sieniawie odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły zespoły z trzech szkół: SP Lubatowa, SP Krościenko Wyżne oraz ZSP Posada Górna. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
Wyniki poszczególnych meczy:
ZSP Posada Górna - SP Krościenko Wyżne 32:2
ZSP Posada Górna - SP Lubatowa 37:6
SP Lubatowa - SP Krościenko Wyżne 25:5
W turnieju 1. miejsce wraz z kwalifikacją do zawodów rejonowych zdobyła nasza szkoła, 2. miejsce - szkoła z Lubatowej, zaś 3. miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Krościenku Wyżnym. Warto również dodać, że nasza szkoła od 6 lat zajmuje 1. miejsce w powiecie.

Skład drużyny: Nikolina Samborska - kapitan, Kinga Osękowska, Antonina Szczęsna, Martyna Sękowska, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Urszula Rogula, Dominika Pęcak, Zuzanna Różowicz.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy!