• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Dwór Potockich w Rymanowie oczami pierwszoklasistów”

W dniu 5 czerwca 2023 roku w klasie 1a nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Dwór Potockich w Rymanowie oczami pierwszoklasistów”. Inspiracją do zorganizowania konkursu przez wychowawczynię Urszulę Koźmę, podjęcia twórczości artystycznej przez dzieci była wyprawa do dworu hr. Anny i Stanisława Potockich w Rymanowie oraz uczestniczenie w projekcji filmu pt. „Pamiętnik hrabiny Anny”.
Wszystkie prace uczniów zachwycały oryginalnością, autentycznością i pomysłowością. Dzieci wykazały się kreatywnością i talentem plastycznym. Jury w składzie: Pani Agnieszka Szul - wicedyrektor szkoły, Pani Jolanta Pietruszka - nauczyciel bibliotekarz oraz Pani Klaudyna Trygar-Kubusiak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej wyłoniło zwycięzców konkursu:
1. miejsce ex aequo - Jan Jaworski, Lena Karaś i Miłosz Grysztar,
2. miejsce ex aequo - Lena Kasperkiewicz i Igor Maśnik,
3. miejsce ex aequo - Maria Kasperkowicz i Lena Kustra.

Wyróżnienia specjalne przyznano: Alicji Bolanowskiej, Natalii Cimaj, Janowi Farbańcowi, Emilowi Kałwikowi, Urszuli Kondziołce, Jadwidze Rij i Kacprowi Ziajce. Wyróżnienia otrzymali pozostali uczniowie.
Podsumowania konkursu i uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wszystkim uczestnikom dokonał dyrektor szkoły - Pan Piotr Cisek.
Gratulujemy pierwszoklasistom zaangażowania i twórczej aktywności.
Głównym celem konkursu było przybliżenie znamienitej postaci Patronki naszej szkoły - hr. Anny z Działyńskich Potockiej oraz miejsc związanych z Jej szlachetnym życiem w trosce o drugiego człowieka.