• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczyste obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości

„Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma”.

Narodowe Święto Niepodległości to niezwykły dzień dla wszystkich Polaków. To dzień, w którym winniśmy oddać honor i hołd wszystkim tym, którym zawdzięczamy wolność. W 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Powstała II Rzeczpospolita. Corocznie, dzień 11 listopada przypomina każdemu z nas o trudnej i krwawej historii naszej Ojczyzny. Z tej to właśnie okazji w dniu 10. listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, której hasłem przewodnim był tytuł pieśni Janusza Szczepkowskiego „Niepodległa, niepokorna…”.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przez całą społeczność szkolną. Następnie uczniowie klasy ósmej przypomnieli nam trudną drogę naszych pradziadów do odzyskania niepodległości. Fakty historyczne, przeplatane poezją patriotyczną i pieśniami wykonanymi przy wsparciu przyjaciół z klas młodszych, wprowadziły słuchaczy w podniosły nastrój. Obecność wśród nas i udział w uroczystości uczniów z ogarniętej wojną Ukrainy, dodatkowo uzmysłowiła nam, jak wielką wartością jest wolność.
Na zakończenie spotkania głos zabrał dyrektor szkoły Pan Piotr Cisek, który w przemówieniu okolicznościowym zwrócił uwagę na fakt, że Ojczyzna jest wartością najwyższą, a jej przyszłość zależy od nas: od naszej postawy, naszej pracy, naszego patriotyzmu, rozumianego jako codzienne sumienne podejście do swoich obowiązków, do nauki, do dbałości o swój rozwój i wykształcenie.
W doborze repertuaru młodym artystom pomagały Panie: Anna Bałuka i Urszula Chmiel, stosowną dekorację przygotowała Pani Aneta Skóra, zaś o oprawę muzyczną zadbał Pan Bogusław Malinowski.